Niedziela - 16 czerwca 2013r

1.     Dziś 11 Niedziela Zwykła. Po mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców, których dzieci wyjeżdżają na kolonie parafialne w Bieszczady. O godz. 13.00 msza św. w intencji kanonizacji bł. Jana Pawła II, za papieża Franciszka, Kościół, Ojczyznę, kapłanów, Radio Maryja i TV Trwam. O godz. 19.00 kolejne spotkanie nt. Pisma Świętego, które poprowadzi dla nas Ks. prof. dr hab. Paweł Podeszwa. Tematem spotkania będzie modlitwa Słowem Bożym (metoda Lectio divina).
2.     Nabożeństwa czerwcowe odprawiane są w dni powszednie po mszy św. wieczornej tj. o godz. 18.30. W niedzielę natomiast przed mszą św. wieczorną tj. o godz. 17.30.
3.     W środę po mszy św. wieczornej nabożeństwo czerwcowe i modlitwa za Ojczyznę przy relikwiach Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.
4.     Za tydzień w niedzielę po każdej mszy św. będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia kierowców i pojazdów.
5.     Msza św. imieninowa w intencji solenizantów czerwca będzie odprawiona w niedzielę, 30 czerwca 2013 r. o godz. 10.00. Naszych bliskich możemy zgłaszać w zakrystii.
6.     We wrześniu w naszej parafii rozpocznie się dwuletnie przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla młodzieży z roczników 1997 i 1998 (oraz starszych).
7.     Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
8.     Zapowiedzi: Grzegorz Wacław Wielogórka, kawaler z par. św. Benedykta w Warszawie Wawer i Joanna Inga Komorniczak, panna z par. tut. (zap. II.), Adrian Paweł Mierzwa, kawaler z par. św. Patryka na Gocławiu (Warszawa) i Eliza Anna Krzyżanowska, panna z par. tut. (zap. I).
9.     Zmarła +Stefania Chrzanowska (89 lat) z ul. Arniki.

Składam podziękowania za wszystkie ofiary złożone w ostatnim tygodniu na budowę naszego kościoła. Bóg zapłać! Dziękuję również za wspólną modlitwę i trud wszystkim pielgrzymom, którzy w dniu wczorajszym nawiedzili sanktuarium maryjne w Gietrzwałdzie. Niech Maryja, Matka Chrystusa wyprasza całej naszej parafii i wszystkim związanym z naszym kościołem łaskę głębokiej i mocnej wiary!