Wspólnoty Dorosłych Dzieci Alkoholików oraz Dorosłych Dzieci z Domów Dysfunkcyjnych
Mityngi wspólnoty Dorosłych Dzieci Alkoholików oraz Dorosłych Dzieci z Domów Dysfunkcyjnych
Mityngi wspólnoty Dorosłych Dzieci Alkoholików oraz Dorosłych Dzieci z Domów Dysfunkcyjnych
Spotkania prowadzi pani dr Monika Waluś w każdy trzeci wtorek miesiąca w domu parafialnym o godz. 19.00. Jak sama nazwa wskazuje spotkania ze Słowem Bożym służą poznawaniu i rozumieniu tego, co Pan Bóg zawarł na kartach Pisma Świętego.
rozpoczęła swoją działalność z dniem wizytacji biskupiej biskupa Marka Solarczyka - 11 listopada 2012 roku. W jej skład weszły osoby z urzędu i z wyboru wiernych, zgodnie ze statutem, zatwierdzonym przez Biskupa Diecezji.
Ceremoniarze, lektorzy i starsi ministranci, zrzeszający około 25 osób, którzy posługują w czasie Mszy i nabożeństw. Zbiórki odbywają się w piątki o godz. 19.00, prowadzi je Ks. Arkadiusz Lao (wikariusz).
Ministranci młodsi i kandydaci, zrzeszający około 20 chłopców, którzy posługują w czasie Mszy i nabożeństw. Zbiórki kandydatów na ministrantów odbywają się w niedzielę o godz. 11.00, prowadzi je ceremoniarz Jakub Tomaszewski.
Bielanki, zrzeszające około 20 dziewczynek, które posługują w czasie procesji eucharystycznych. Spotkania odbywają się nieregularnie, według potrzeb. Grupą opiekują się Marta Tomaszewska, Magdalena Mitrzak i Dorota Goljasz.
Chór parafialny, zrzeszający około 25 kobiet i mężczyzn, którzy posługują w czasie różnych uroczystości kościelno-patriotycznych. Próby śpiewu odbywają się według potrzeb. Grupę prowadzi organista Tadeusz Leszek i Magdalena Laskowska.
Schola dziecięca, zrzeszająca około 20 dziewczynek, które posługują w niedzielę, na Mszy św. dla dzieci o godz. 11.30. Próby śpiewu odbywają się w każdą niedzielę o godz. 10.00. Grupę prowadzi Adam Pietrzak.
Przy parafii powstała Wspólnota Młodzieżowa Ruchu Światło-Życie, czyli tzw. Oaza. Istnieje ona od 2014 r. i gromadzi około 10 osób (głównie młodzież w wieku gimnazjalnym i licealnym). Opiekunem duchowym jest Ks. Arkadiusz Lao (wikariusz).
Na terenie Parafii Matki Bożej Dobrej Rady w Miedzeszynie funkcjonują dwa kręgi Kościoła Domowego, czyli gałęzi małżeńskiej Ruchu Światło-Życie. Łącznie w tych dwóch kręgach formuje się 10 małżeństw. Opiekunem duchowym kręgów jest Ks. Arkadiusz Lao (wikariusz).
Istnieje od lutego 2010 roku, posiada Statut podpisany przez dyrektora Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej ks. Dariusza Marczaka i Proboszcza Parafii Matki Bożej Dobrej Rady w Warszawie Miedzeszynie ks. Witolda Gajdę.
Szkoła Nowej Ewangelizacji (SNE) jest jednym z ruchów w Kościele katolickim, którego celem jest ewangelizacja, formacja ewangelizatorów oraz inicjowanie nowych ośrodków ewangelizacyjnych na poziomie kraju, diecezji, parafii i wspólnot, tak, aby każdy katolik potrafił głosić Dobrą Nowinę w sposób prosty, praktyczny i doświadczalny.
Matka Boża w Gietrzwałdzie, naszym narodowym polskim sanktuarium w 1877 roku mówiła: „Chcę, abyście odmawiali codziennie Różaniec”.
Prezydium nasze powstało w 1997r. Zebrania odbywają się raz w tygodniu, w salce domu parafialnego. Kierownikiem duchowym jest ks. Witold Gajda. Mamy 14 członków aktywnych. Członków pomocniczych jest ok. 40. Większość stanowią pensjonariusze Domu Opieki w Radości.
Schola, młodzieżowa, zrzeszająca 8 dziewczyn, które posługują w niedzielę, na Mszy św. o godz. 18.00. Próby śpiewu odbywają się w każdą niedzielę o godz. 17.15. Grupę prowadzi organista Tadeusz Leszek.
Liturgiczna Służba Ołtarza w parafii M.B. Dobrej Rady w Warszawie-Miedzeszynie
Legion Maryi powstał w Irlandii w 1921 roku. Założycielem Legionu był Irlandczyk Frank Duff (1889-1980). Legion ma pomagać Maryi w doprowadzaniu wszystkich dusz do Chrystusa, Legion ma być armią, która zdobywa świat dla Chrystusa przez Maryję.
Różaniec jest to modlitwa niezwykle skuteczna – zwycięża moce ciemności, dźwiga grzeszników, umacnia chorych, podnosi upadających na duchu, daje siłę w chwilach trudnych doświadczeń, broni od nieprzyjaciół. Różaniec towarzyszy naszemu codziennemu życiu. Z całą żarliwością do modlitwy różańcowej wzywał nas Ojciec Święty Jan Paweł II.
Kto śpiewa w kościele, modli się podwójnie.
Niedziela, msza święta, godzina 11:30. Rozbrzmiewa dźwięk gitary i głośny, radosny śpiew. To schola dziecięca. Na pewno znacie nas właśnie ze mszy, ale mało kto wie, co dzieje się w naszym zespole poza niedzielnym śpiewaniem.
Szkaplerz Karmelitański
Sługa Boży Jan Paweł II - " Niech wszyscy noszący Szkaplerz Święty, który jest jak gdyby pamiątką otrzymaną od Matki Bożej widzą w nim oznakę poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Maryi"
W naszym kościele Msza św. w intencji czcicieli Szkaplerza Świętego w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 1800.