• Start
  • Informacje

Duszpasterze

Proboszcz: Ks. Marek Serafin, urodzony w 1963. Pochodzi z parafii MB Nieustającej Pomocy w Warszawie na Saskiej Kępie. Święcenia kapłańskie przyjął 28 maja 1988, z rąk Ks. Kard. Józefa Glempa. Imieniny obchodzi 25 kwietnia. Przez wiele lat pełnił posługę jako wikariusz w następujących parafiach: Św. Klemensa w Klembowie, Miłosierdzia Bożego w Grójcu, Św. Wawrzyńca w Kutnie, Najświętszego Serca Pana Jezusa w Skierniewicaach, MB Królowej Polski w Wołominie, Narodzenia NMP w Warszawie na Płudach, Miłosierdzia Bożego w Ząbkach, MB Królowej Polski w Jabłonnej, Św. Marii Magdaleny w Warszawie na Ugorach. Od 2010 do 2015 proboszcz parafii Chrystusa Miłosiernego w Zabrańcu, a od 2015 proboszcz parafii Matki Bożej Dobrej Rady w Warszawie-Miedzeszynie. Inne funkcje: diecezjalny duszpasterz służby liturgicznej w latach 2001– 2016; członek Rady Duszpasterstwa Ministrantów w latach 2002 – 2016; od 2015 członek Rady Kapłańskiej.

Wikariusz: Ks. Arkadiusz Lao, urodzony 11 stycznia 1981, imieniny 12 stycznia, mgr teol. na PWTW, (historia filozofii), wyświęcony 30 maja 2009 przez Abp Henryka Hosera SAC, wikariusz: parafia NMP Matki Kościoła, będąc zarazem duszpasterzem młodzieży, od 01.09.2013r. wikariusz parafia Matki Bożej Dobrej Rady Warszawa Miedzeszyn

Ksiądz Senior - stały pomocnik: Ks. kanonik Jan Gastołek, urodzony 11.09.1940r. w Chremiaczach, wyświęcony 24 maja 1964r. przez Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Pracował jako wikariusz i proboszcz w wielu parafiach. W naszej parafii jest od 2009 roku. Jako emerytowany kapłan jest lubiany, ceniony, niestrudzenie służy posługą konfesjonału. Wielka radością jest jego obecność z nami i wśród nas.

Zaprzyjaźnieni Księża, studenci KUL, posługujący w naszej parafii: Ks. Adam Falewicz, Ks. Jarosław Czapliński.