• Start
  • Informacje
  • Duszpasterze

Duszpasterze

 

Proboszcz: Ks. Marek Serafin, urodzony w 1963. Pochodzi z parafii MB Nieustającej Pomocy w Warszawie na Saskiej Kępie. Święcenia kapłańskie przyjął 28 maja 1988, z rąk Ks. Kard. Józefa Glempa. Imieniny obchodzi 25 kwietnia. Przez wiele lat pełnił posługę jako wikariusz w następujących parafiach: Św. Klemensa w Klembowie, Miłosierdzia Bożego w Grójcu, Św. Wawrzyńca w Kutnie, Najświętszego Serca Pana Jezusa w Skierniewicaach, MB Królowej Polski w Wołominie, Narodzenia NMP w Warszawie na Płudach, Miłosierdzia Bożego w Ząbkach, MB Królowej Polski w Jabłonnej, Św. Marii Magdaleny w Warszawie na Ugorach. Od 2010 do 2015 proboszcz parafii Chrystusa Miłosiernego w Zabrańcu, a od 2015 proboszcz parafii Matki Bożej Dobrej Rady w Warszawie-Miedzeszynie. Inne funkcje: diecezjalny duszpasterz służby liturgicznej w latach 2001– 2016; członek Rady Duszpasterstwa Ministrantów w latach 2002 – 2016; od 2015 członek Rady Kapłańskiej.

 

Wikariusz: Ks. Grzegorz Idzik

Parafia pochodzenia
Miłosierdzia Bożego, Stargard Szczeciński, A-diec. Szczecińsko-Kamieńska
Data i szafarz święceń
04 czerwca 2005 r., Abp Sławoj Leszek Głódź
Data imienin
25 maja
Studia, tytuły zawodowe, stopnie i tytuły naukowe
magister, UW, historia sztuki, 1999
magister, PWTW, liturgika, 2005
studia doktoranckie, UW, historia sztuki, od 2016
Przebieg posługi kapłańskiej (parafie)
wikariusz, NMP Wspomożycielki Wiernych, Stanisławów Pierwszy, 01.07.2005?–?01.07.2007
wikariusz, Chrystusa Króla, Warszawa-Targówek, 01.07.2007?–?28.08.2011
wikariusz, MB Królowej Polski, Wołomin, 28.08.2011–?26.08.2018
wikariusz, MB Dobrej Rady, Warszawa-Miedzeszyn, od 26.08.2018
Przebieg posługi kapłańskiej (inne)
kapelan, Związek Strzelecki „Strzelec”, od 11.04.2011
dekanalny duszpasterz lektorów, Dekanat Wołomiński, 01.10.2011–?27.08.2014

Zaprzyjaźnieni Księża, studenci KUL, posługujący w naszej parafii: Ks. Adam Falewicz, Ks. Jarosław Czapliński.