• Start
 • Informacje
 • Ogłoszenia

Ogłoszenia na niedzielę 10 grudnia 2017

Ogłoszenia na II Niedzielę Adwentu – 10 grudnia 2017 roku

 1. Dziś II Niedziela Adwentu. Rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które potrwają do środy. Poprowadzi je Ks. Wojciech Stępień, proboszcz parafii w Załubicach, Dyrektor Administracyjny naszego seminarium. Zachęcamy do uczestniczenia w tych ćwiczeniach duchowych, aby lepiej przygotować się na święta. Jak również do skorzystania w tym czasie z Sakramentu Pokuty. Spowiedź będzie miała miejsce bezpośrednio przed każdą Eucharystią, a także w czasie każdej Mszy św. Msze będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00, 16.30 (roratnia dla dzieci) i 18.00. We wtorek w czasie Mszy św. o godz. 9.00 zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych. Szczegółowy plan rekolekcji jest podany w „Dobrych Radach”.
 2. Mamy również dzisiaj zbiórkę do puszek na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie.
 3. Także dzisiaj o godz. 11.30 kolejne spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. W czasie Mszy dzieci otrzymają medaliki.
 4. Jeszcze tylko przez tydzień będą wystawione przez Caritas kosze, do których możemy składać dary żywnościowe dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii.
 5. Zapraszamy na Roraty, które w naszym kościele będą odprawiane w dni powszednie (od poniedziałku do soboty) o godz. 6.45. Codziennie po Roratach zapraszamy na bułeczkę i ciepłe kakao. Wyjątkowo w rekolekcje Roraty będą o godz. 16.30.
 6. Przez cały adwent o godz. 6.25, czyli bezpośrednio przed Roratami, będziemy w kościele modlić się Godzinkami ku czci NMP. W niedzielę Godzinki bez zmian, przed Mszą o godz. 8.00. Natomiast w czasie rekolekcji o godz. 6.40.
 7. Na jutro Wspólnota Modlitewna Szkoły Nowej Ewangelizacji zaprasza na wspólną modlitwę ok. godz. 19.00 (po Mszy św. rekolekcyjnej o godz. 18.00). Będzie to modlitwa uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem. Niech to będzie dla nas wszystkich okazja do jeszcze lepszego przeżycia rekolekcji adwentowych.
 8. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznicowych. Natomiast o godz. 19.00 kolejne spotkanie biblijne w domu parafialnym. Z racji rekolekcji we wtorek kancelaria parafialna będzie nieczynna. 
 9. W środę wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. O godz. 18.00 Msza św. w intencjach nowennowych, kończąca rekolekcje. W tym dniu ofiary z tacy będą przeznaczone dla Ks. Rekolekcjonisty.
 10. W czwartek wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
 11. W sobotę na plebanii, o godz. 19.00 konferencja przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.
 12. Za tydzień w niedzielę, w domu parafialnym, po Mszy św. wieczornej, czyli o godz. 19.00 kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 13. Opłatki na stół wigilijny można nabyć w zakrystii oraz kancelarii parafialnej. Ofiary będą przeznaczone na prace związane z naszym kościołem.
 14. W kiosku parafialnym można nabyć świece Caritas na stół wigilijny. Ofiary ze świec będą przeznaczone dla najbardziej potrzebujących z naszej diecezji.
 15. W kruchcie kościoła, jak co roku, ministranci rozprowadzają sianko na stół wigilijny (ofiara dobrowolna). Zebrane w ten sposób ofiary będą przeznaczone na fundusz ministrancki.
 16. Bóg zapłać za ofiary składane na kościół. Jak zwykle zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy szczególnie dwumiesięcznik „Miłujcie się!” a w nim m. in.: fascynująca historia nawrócenia światowej sławy pastora i kaznodziei Ulfa Ekmana; w jaki wyjątkowy sposób w XX wieku modlitwa różańcowa okazała swoja moc; na czym polega droga dziecięctwa Bożego wg św. Teresy i Alicji Lenczewskiej; 5 filarów dobrego małżeństwa i inne.

REKOLEKCJE ADWENTOWE W PARAFII MATKI BOŻEJ DOBREJ RADY W MIEDZESZYNIE (10 – 13 grudnia 2017)

II Niedziela Adwentu, 10 grudnia 2017 r.

8.00 Msza św. z nauką dla wszystkich

10.00 Msza św. z nauka dla wszystkich

11.30 Msza św. z nauką dla dzieci

13.00 Msza św. z nauką dla wszystkich

18.00 Msza św. z nauką dla wszystkich

Poniedziałek, 11 grudnia 2017 r.

7.00 Msza św. z nauką dla wszystkich

9.00 Msza św. z nauka dla wszystkich

16.30 Msza św. roratnia z nauką dla dzieci

18.00 Msza św. z nauką dla wszystkich

Wtorek, 12 grudnia 2017 r.

7.00 Msza św. z nauką dla wszystkich

9.00 Msza św. z nauką dla wszystkich z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych

16.30 Msza św. roratnia z nauką dla dzieci

18.00 Msza św. z nauką dla wszystkich

Środa, 13 grudnia 2017 r.

7.00 Msza św. z nauką dla wszystkich

9.00 Msza św. z nauką dla wszystkich

16.30 Msza św. roratnia z nauką dla dzieci

18.00 Msza św. z nauką dla wszystkich na zakończenie rekolekcji

Sakrament Pokuty w czasie rekolekcji będzie sprawowany przed każdą Eucharystią, a także w czasie każdej Mszy świętej.

Rekolekcje poprowadzi Ks. Wojciech Stępień, proboszcz parafii w Załubicach, Dyrektor Administracyjny naszego seminarium.

Drukuj