• Start
  • Informacje
  • Ogłoszenia

Ogłoszenia na niedzielę - 13 października 2019 r.

Ogłoszenia na XXVIII Niedzielę Zwykłą - 13 października 2019 roku

1. Przeżywamy XXVIII Niedzielę Zwykłą. W sposób szczególny wspominamy dziś św. Jana Pawła II obchodząc już XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”.  Z tej racji  po mszach odbywa się zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

2. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem w najbliższy poniedziałek po wieczornym różańcu. Modlitwę poprowadzi Szkoła Nowej Ewangelizacji.

3. Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w naszym kościele. Nabożeństwa Różańcowe dla dzieci odprawiane są w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.15. Dorosłych zapraszamy na modlitwę różańcową w tygodniu po wieczornej Mszy św., a w niedzielę o godz. 17.30 (dzisiaj wyjątkowo o g.17.15).

4. W środę zapraszamy na adorację Najświętszego sakramentu od g.17.00 i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o g. 18.00. W czasie trwania adoracji istnieje możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

5. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na mszę w niedzielę 20 października o g. 18.00. Po mszy spotkanie w salce przy zakrystii.

6. Osoby zainteresowane przedłużeniem lub rozpoczęciem prenumeraty czasopisma Oremus zawierającego zestaw czytań mszalnych na każdy dzień, proszone są o zgłaszanie się w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

7. Zbliża się miesiąc listopad, czas szczególnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Od dnia dzisiejszego przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii wypominki jednorazowe (czytane 1 i 2 listopada), roczne (odczytywane w każdą niedzielę przed mszą o godz. 13.00) i rocznicowe (Msza św. w II wtorek miesiąca).

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

9. W tym tygodniu będziemy obchodzić następujące wspomnienia:
 - we wtorek - św. Teresy od Jezusa
 - w środę - św. Jadwigi Śląskiej
 - w czwartek - św. Ignacego Antiocheńskiego
 - w piątek - św. Łukasza
 - w sobotę - bł. Jerzego Popiełuszki

10. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Światowy Dzień Misyjny. Będziemy także zbierać do puszek ofiary na utrzymanie Domu św. Faustyny w Ostrówku.

redakcja Ks. Arkadiusz

Drukuj