• Start
  • Ogłoszenia

Ogłoszenia na 3 Niedzielę Wielkiego Postu 3 marca 2024 r.

1. Dziś III Niedziela Wielkiego Postu. Rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. W tym roku potrwają one od niedzieli 3 marca, do środy 6 marca, a poprowadzi je ks. Andrzej Jakubaszek, budowniczy kościoła św. Rity w Warszawie. Szczegółowy plan rekolekcji dostępny jest na ostatniej stronie Gazetki Dobre Rady, oraz na stronie parafialnej i stronie facebookowej. Po mszy świętej o godz. 10.00 nabożeństwo Gorzkich Żali z procesją eucharystyczną wewnątrz kościoła. O godz. 11.00 kolejne spotkanie dla kandydatów na ministrantów i młodszych ministrantów. Z racji I niedzieli miesiąca o godz. 13.00 msza św. w intencji zmarłych członków Kół Żywego Różańca, a po mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, krótkie nabożeństwo i konferencja dla wszystkich należących do Kół Żywego Różańca i Koła Przyjaciół Radia Maryja.

2. Zapraszamy do wspólnego uczczenia Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych. Dziś o godz. 13.00 w naszym kościele msza święta w intencji żołnierzy Podziemia Niepodległościowego z Miedzeszyna poległych za naszą Ojczyznę, oraz ofiar represji komunistycznych lat 1944-1956. Po mszy św. około 14.10 przejście na spotkanie przed budynkiem dawnego aresztu i ośrodka śledczego NKWD i UB przy ulicy Patriotów 90 na prelekcję historyczną i wspólną modlitwę.

3. Od zeszłej niedzieli w naszym sklepiku parafialnym dostępne są wielkanocne świece Caritas. Dochód ze sprzedaży tych świec zostanie przeznaczony na pomoc najuboższym Polakom.

4. W czwartek, I czwartek miesiąca. Od godz. 19.00 do godz. 21.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, oraz w intencji już powołanych. W godz. 19.00-20.00 adoracja prowadzona z modlitwami i śpiewami, natomiast w godz. 20.00-21.00 adoracja w ciszy. Zapraszamy.

5. Zapraszamy do uczestnictwa w drogach krzyżowych. Droga krzyżowa dla dzieci będzie w piątek o godz. 17.15, natomiast dla dorosłych i młodzieży po mszy świętej wieczornej, czyli około godz. 18.45.

6. W najbliższą sobotę o godz. 18.00 msza święta sprawowana w intencjach zanoszonych przez wstawiennictwo św. Charbela, a po mszy świętej nabożeństwo do tego świętego, błogosławieństwo jego relikwiami i namaszczenie olejem. Intencje na tę mszę prosimy przynosić do zakrystii.

7. Już od tego tygodnia prosimy wiernych o przynoszenie materiałów potrzebnych do wykonania palemek na Niedzielę Palmową tj.: bukszpanu, borówek, bazi, zielonych gałązek itp. Materiały te można składać przez cały tydzień przy budynku plebanii. Jednocześnie poszukujemy chętnych wolontariuszy do wspólnego wykonywania palm. Zapisy u księży.

8. Dziękujemy za wszelkie ofiary przeznaczone na funkcjonowanie naszego kościoła, zarówno te złożone na tacę, jak i te przelane na konto parafialne.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie tygodników: Idziemy, Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

10. W tym tygodniu są jeszcze wolne intencje na Msze św.

NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU -3 marca 2024 r.
8.00 _ Msza św. z nauką dla wszystkich 10.00-Msza św. z nauką dla wszystkich Gorzkie Żale po Mszy św. o godz. 10.00 1130- Msza św. z nauką dla dzieci 1300 - Msza św. z nauką dla wszystkich l 8.00 - Msza św. z nauką dla młodzieży
Poniedziałek-4 marca 2024 r.
8.00-Nabożeństwo Słowa Bożego dla młodzieży licealnej, i Ośrodka
Wychowawczego i klasy VIII
9.00-Nauka dla dzieci klas O – III szkoła Prywatna
10.00-Msza św. z nauką dla wszystkich
11.15- Nauka dla dzieci klas IV – VII szkoła Prywatna
17.00 -Adoracja Najświętszego Sakramentu i Spowiedź św. - do Mszy św.
18.00- Msza św. z nauką dla wszystkich
19.30- Msza św. z nauką dla wszystkich
Wtorek - 5 marca 2024 r.
8.00-Nabożeństwo Słowa Bożego dla młodzieży licealnej, i Ośrodka
Wychowawczego i klasy VIII
900- Nauka dla dzieci klas O - III
10-Msza św. z nauką dla wszystkich
11.15- Nauka dla dzieci klas IV – VII
17.00 -Adoracja Najświętszego Sakramentu i Spowiedź św. - do Mszy św.
18.00- Msza św. z nauką dla wszystkich
19.30- Msza św. z nauką dla wszystkich
Środa - 6 marca 2024 r.
8.00- Msza św. dla młodzieży licealnej i Ośrodka Wychowawczego i klasy VIII
9.00- Msza św. dla dzieci klas O — III
10.00-Msza św. z nauką dla wszystkich
11.15- Msza św. dla dzieci klas IV — VII

17.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu i Spowiedź św. - do Mszy św.
18.00- Msza św. z nauką dla wszystkich, hymn Te Deum, odpust zupełny, zakończenie
Rekolekcji Sakrament Pokuty: podczas każdej Mszy Świętej, a także w czasie nabożeństw i nauk dla dzieci oraz młodzieży, jak również codziennie wieczorem od godz. 1700.

ulica Liliowa domu wolnostojące 51A i 51B