ogłoszenia 01 01 2012

1.      Dziś pierwszy dzień Nowego Roku. W Kościele przeżywamy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. O godz. 13.00 zostanie odprawiona msza św. w intencji Kół Żywego Różańca. Po mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo eucharystyczne. Spotkanie dla członków Kół Żywego Różańca zostaje przeniesione na przyszłą niedzielę, 8 stycznia o godz. 15.00. Będzie to jednocześnie spotkanie opłatkowe dla wszystkich grup i wspólnot parafialnych. Serdecznie zapraszamy.
2.      W poniedziałek o godz. 18.00 modlimy się za czcicieli Matki Bożej Szkaplerznej.
3.      W środę od godz. 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, od 17.00 spowiedź i o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Dobrej Rady i Nieustającej Pomocy. Nie ma zbiórki dla ministrantów.
4.      We czwartek w czasie mszy św. wieczornej modlimy się o nowe powołania do służby misyjnej, zakonnej i kapłańskiej.
5.      W piątek przeżywamy uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. wg. porządku niedzielnego. Na każdej mszy św. obrzęd pobłogosławienia kadzidła i kredy. Taca w tym dniu przeznaczona jest na misje. O godz. 11.30 msza św. z udziałem dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Dziś z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne. Jest to jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. podczas każdej Eucharystii. Po mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.
6.      W sobotę o godz. 7.00 modlimy się za chorych z naszej parafii. Od godz. 8.30 udajemy się z posługą sakramentalną do chorych. Prosimy o nowe zgłoszenia. Od godz. 10.00 będą wydawane dary dla potrzebujących. Wieczorem modlimy się w intencji ofiarodawców i błogosławieństwo Boże w budowie. Po mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja do godz. 20.00. Także w tym dniu katecheza przed chrztem dziecka dla rodziców i rodziców chrzestnych z naszej parafii.
7.      Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego. O godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie z ks. Marcinem Hołujem (diecezjalnym egzorcystą) na konferencję pt. Jak uwolnić się od złego ducha? Jest to spotkanie w ramach przygotowania do wrześniowych rekolekcji charyzmatycznych.
8.      W poniedziałek 9 stycznia o godz. 19.00 spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej.
9.      Trwa wizyta duszpasterska zwaną tradycyjnie „kolędą”. Na stole przykrytym białym obrusem niech stoi krzyż, zapalone świece i woda święcona. Dzieci w wieku szkolnym niech przygotują zeszyty do religii. Ofiary złożone przy okazji kolędy przeznaczone zostaną na sfinansowanie prac związanych z ułożeniem posadzki w kościele i elewacją domu parafialnego. Program wizyty na najbliższe dwa tygodnie: poniedziałek 02.01. - Dusznicka, Lokalna, Bystrzycka, Sarny; wtorek 03.01. – Drozdowa;  środa 04.01 – Arniki, Popiołów, czwartek 05.01. – Barcewicza, Chryzantemy, Wolna, Zagięta; piątek 06.01. – uroczystość; sobota 07.01. – Żwanowiecka; poniedziałek 09.01. – Sztygarów, Zabrzańska, Radłowa, Średnia, Truskolaska, Bonisławska; wtorek 10.01. – Szafirowa, Przyjemna; środa 11.01 – Prasowa, Malczycka, Halna, czwartek 12.01. – Derkaczy; piątek 13.01. – Włókiennicza bez bloków; sobota 14.01. – Ciepielowska z blokiem nr 13, Jagienki. Wizyta rozpoczyna się o godz. 16.00 (w soboty o godz. 12.00). Wszystkim, którzy przyjęli nas w ostatnim tygodniu dziękujemy za wspólną modlitwę, rozmowy i złożone ofiary. Bóg zapłać!
10.Przez cały okres trwania kolędy nie będzie czynna kancelaria parafialna. Wszystkie sprawy prosimy zgłaszać po mszach św.
11.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
Dziękujemy za ofiary złożone na budowę kościoła.