22 niedziela zwykła - 28 sierpnia 2011r.

1. Dzisiaj ostatnia niedziela wakacyjna. Od najbliższej niedzieli wracamy do normalnego porządku Mszy świętych niedzielnych:  800, 1000, 1130,1300 i 1800. Spotkanie powyjazdowe dla kolonistów ze Świeradowa Zdroju wraz z ich Rodzicami ( koniecznie ) dzisiaj po wieczornej Mszy świętej. Przewidziane oglądanie zdjęć i ognisko.
  2. Jutro, w poniedziałek obchodzimy wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
  3. W środę  zapraszamy od godz. 16.30 na adorację Najświętszego Sakramentu, od godz. 17.00 spowiedź i wieczorna Msza św. o godz. 1800  połączoną z Nowenną do Matki Bożej Dobrej Rady i Nieustającej Pomocy. Kartki z intencjami wrzucamy do puszki na ścianie bocznej kaplicy.
  4. W czwartek – pierwszy miesiąca, podczas wieczornej Mszy św. zaniesiemy do Boga naszą modlitwę w intencji powołań kapłańskich, zakonnych oraz misyjnych szczególnie z naszej parafii. Ale to także dzień 72. rocznicy wybuchu II wojny światowej – stąd modlić się będziemy za poległych w obronie Ojczyzny. To również dzień rozpoczęcia nauki w szkole. Rano o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla naszego Liceum Ogólnokształcącego. Wszystkich zaś uczniów, Rodziców, pracowników szkół, katechetów, dyrekcje zapraszamy na Mszę św. na początek roku szkolnego w piątek, 2 września na godz. 18.00. Wtedy udzielimy błogosławieństwa Bożego.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca; wszyscy oddajmy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej. Msze św. o 7.00 i 18.oo. Spowiedź od 6.30 rano i wieczorem od 17.oo.
  6. W sobotę, pierwszą miesiąca września – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła, kapłani udadzą się od godz. 8.00 do  naszych chorych z posługą sakramentalną; po Mszy św. wieczornej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 20.00 – serdecznie zachęcamy do modlitwy. O godz. 19.00 w domu parafialnym katecheza-obowiązkowa dla rodziców i chrzestnych pragnących w najbliższym czasie uczestniczyć w sakramencie Chrztu świętego.
  7. Za tydzień, 4 września pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 1300 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i błogosławieństwo eucharystyczne. O godz. 1700 spotkanie Kółek Różańcowych.  Za tydzień będziemy także zbierać pieniądze do puszki na Katolicki Ośrodek Adopcyjno-Opiekuńczy.
  8. Rozpoczynamy zapisy na trzecią pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej do Loretto k/Wyszkowa. Wyruszamy 11 września.  Koszt pielgrzymki ok. 25 zł W zeszłym roku było nas ponad 100 osób. Liczymy, że w tym będzie nie mniej.
  9. Prosimy o zwrot plecaków z wyposażeniem szkolnym dla dzieci w ramach akcji Caritas naszej Diecezji.
  10. Odbierajmy prasę! Zachęcamy do czytania i interesowania się sprawami Kościoła i wiary.
  11. Zapowiedzi: Daniel Marcin Masłowski, kawaler z par. św. Jakuba w Warszawie i Karolina Dymkowska, panna z par. naszej (zap. II) oraz Piotr Mirosław Kawęcki, kawaler z par. naszej i Katarzyna Aneta Marcinkowska, panna z par. św. Augustyna w Warszawie (zap. I.).

Dziękujemy również za wszystkie ofiary na budowę kościoła, złożone w minionym tygodniu.