13 niedziela zwykła-26 czerwca 2011

1. Dziś 13 Niedziela Zwykła. W naszej parafii gościmy Księdza Roberta Wielądka - kapłana naszej diecezji, obecnie studenta KUL.
  2. Nieszpory o Najświętszym Sakramencie i nabożeństwo czerwcowe odprawiane są codziennie o godz. 17.30.
  3. We wtorek przypada 3 rocznica ingresu Pasterza naszej diecezji, Ks. Arcybiskupa Henryka Hosera SAC. W czasie Mszy św. wieczornej zaśpiewamy dziękczynne Te Deum.
  4. W środę obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00 i 18.00. W tym dniu taca przeznaczona jest na konserwację bazyliki św. Piotra na Watykanie oraz działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej. O godz. 16.30 adoracja, od 17.00 spowiedź i o godz. 18.00 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy i Dobrej Rady.
  5. We czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. O godz. 17.30 zapraszamy na ostatnie w tym roku Nieszpory o Najświętszym Sakramencie i nabożeństwo czerwcowe. Podczas Mszy św. wieczornej obrzęd pobłogosławienia wianków. W ten sposób chcemy prosić Pana Boga o pomnożenie tegorocznych plonów. W tym dniu papież  Benedykt XVI obchodzi diamentowy jubileusz święceń kapłańskich. Pamiętajmy o modlitwie za Ojca Świętego
  6. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź rano przed Mszą świętą. Wieczorem spowiadamy od godz. 17.00. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt wynagrodzenia. Adoracja potrwa do godz. 20.00.
  7. W sobotę od godz. 8.30 odwiedzamy chorych. Caritas będzie wydawał dary od godz. 10.00. Wieczorem modlimy się w intencji ofiarodawców i o błogosławieństwo Boże w budowie naszego kościoła. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. O godz. 19.00 katecheza przed chrztem dziecka.
  8. Od najbliższej niedzieli obowiązuje wakacyjny porządek Mszy świętych niedzielnych (godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00). Spowiedź w czasie wakacji przed Mszą św. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 12.00 modlimy się za Koła Żywego Różańca. Po tej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo eucharystyczne. Spotkanie dla Kół Żywego Różańca o godz. 16.30 w sali bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
  9. Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy czynnie włączyli się w przygotowanie tegorocznych uroczystości Bożego Ciała. Naszym wiernym dziękujemy za liczny udział. Serdeczne podziękowania składamy naszym ofiarodawcom. Bóg zapłać!

W tym tygodniu w wieku 84 lat zmarła ś.p. Helena Szymańska z ul. Zespołowej.