Niedziela Trójcy św. - 19 czerwca 2011

Dziękujemy za wszystkie ofiary przekazane na budowę kościoła. Bóg zapłać!

1. Dziś obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. Po każdej Mszy św. obrzęd poświęcenia kierowców i pojazdów. Do puszek jako wsparcie akcji letniej dla dzieci i młodzieży zbieramy dzisiaj, gdyż w ubiegłą niedzielę nie było komu zbierać. Tym, którzy zechcą wesprzeć letni wyjazd dzieci, składamy serdeczne podziękowania.
  2. W poniedziałek o godz. 17.00 odprawa dla bielanek przed procesją Bożego Ciała. Zapraszamy wszystkie chętne dziewczynki.
  3. W środę kończymy rok szkolny i katechetyczny. Z tej racji zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli, pracowników szkół, rodziców i dziadków na Mszę św. dziękczynną za miniony rok szkolny z prośbą o Boże błogosławieństwo na czas letniego wypoczynku. Pragniemy aby w Eucharystii mogła wziąć udział jak największa ilość wiernych, dlatego Msze św. będą odprawione w dwóch terminach: we wtorek o godz. 18.00 (spowiedź od 17.00) i w środę o godz. 8.00 (spowiedź w czasie Mszy św.).
  4. W środę o godz. 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, od 17.00 możliwość spowiedzi i o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Dobrej Rady i Nieustającej Pomocy.
  5. We czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. O godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza św. prymicyjna, której będzie przewodniczył o. Robert Orłowski ze Zgromadzenia Pasjonistów, który 6 maja tego roku w Przasnyszu przyjął święcenia kapłańskie. Nasz gość poprowadzi  także procesję Bożego Ciała. To publiczne wyznanie wiary w Jezusa Chrystusa, w Jego obecność pod osłoną Chleba – Nie wstydź się Jezusa! – Prosimy o wywieszenie flag i udekorowanie domów i posesji szczególnie na trasie procesji, zachęcając jednocześnie do licznego udziału w procesji. W tym roku trasa procesji uległa zmianie: ul. Szafirowa, ul. Patriotów (w kierunku Falenicy), ul. Małowiejska, ul. Włókiennicza, ul. Halna, ul. Mozaikowa i ul. Szafirową wracamy do kościoła. Po Mszy św. celebrans udzieli wszystkim prymicyjnego błogosławieństwa. Podobnie jak w latach ubiegłych zapraszamy całą Służbę Liturgiczną Ołtarza (ministrantów, lektorów, Bielanki, scholę dziecięcą i młodzieżową oraz chór parafialny) razem z rodzicami do Sali bł. ks. Jerzego na uroczyste podsumowanie roku duszpasterskiego 2010/2011.
  6. Przez całą oktawę Bożego Ciała o godz. 17.30 będą odprawiane Nieszpory o Najświętszym Sakramencie i nabożeństwo czerwcowe.
  7. W piątek uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. W tym dniu można spożywać pokarmy mięsne.
  8. Za tydzień w niedzielę o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji solenizantów miesiąca czerwca. Naszych bliskich możemy zgłaszać w zakrystii.
  9. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu obowiązuje letni porządek Mszy św. niedzielnych (8.00, 10.00, 12.00 i 18.00). Spowiedź w czasie wakacji przed Mszą św. Z uwagi na pogodę przypominamy wszystkim o godnym stroju do kościoła.
  10. We wrześniu rozpoczynamy przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania dla młodzieży z roczników 1995 i 1996 (oraz starszych).
  11. Po wakacjach (od września) przy parafii, swą działalność kontynuować będzie placówka edukacyjna dla dzieci i młodzieży. Oprócz zajęć z języka angielskiego planowane jest rozszerzenie oferty edukacyjnej o lekcje gry na gitarze, fortepianie czy skrzypcach. W miarę potrzeb i zainteresowania istnieje możliwość zorganizowania zajęć z innych przedmiotów i dziedzin. Tego typu zajęcia, prowadzone indywidualnie, rozwijają indywidualne zdolności i umiejętności, znacząco pogłębiają wiedzę z danego przedmiotu, pomagają w bieżącym opanowaniu materiału szkolnego oraz efektywnie przygotowują do zdania egzaminów na kolejnych poziomach edukacyjnych. Szczegółowych informacji można zasięgnąć pod numerem telefonu 503401533 lub  bezpośrednio u p. Bartłomieja Wesołowskiego.
  12. Zachęcamy do odbioru i czytania prasy katolickiej.