• Start
  • Ogłoszenia

Niedziela Zesłania Ducha Świętego - 12 czerwca 2011

1. Dziś obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy w Kościele okres wielkanocny. Pod zwykłymi warunkami można uzyskać odpust zupełny za udział w śpiewie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź. Przypominamy, że jest to ostatni dzień, w którym możemy przyjąć Komunię Świętą wielkanocną. W czasie Eucharystii o godz. 11.30 rocznica Pierwszej Komunii Świętej. Po Mszach Świętych prowadzona jest zbiórka do puszek na dofinansowanie letniego wyjazdu dzieci z naszej parafii.
  2. Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiane są codziennie o godz. 17.30.
  3. W poniedziałek w liturgii rozpoczyna się okres zwykły w ciągu roku. W tym dniu przeżywamy święto N.M.P. Matki Kościoła. Z racji 13 dnia miesiąca po Mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie i procesja.
  4. We wtorek wspomnienie Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika. Podczas Mszy św. wieczornej modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach rocznicowych.
  5. W środę obchodzimy wspomnienie Bł. Jolanty. O godz. 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, od 17.00 możliwość spowiedzi i o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Dobrej Rady i Nieustającej Pomocy.
  6. We czwartek wieczorem będzie odprawiona Msza św. dziękczynna za beatyfikację papieża Jana Pawła II, w intencji papieża Benedykta XVI, Kościoła, Ojczyzny, kapłanów, radia Maryja i TV Trwam.
  7. W piątek wspominamy Św. Brata Alberta.
  8. W sobotę o godz. 6.30 z naszej parafii wyrusza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach k. Rypina. Powrót ok. godz. 21.30. Koszt 55 zł. Zapisy w kiosku lub zakrystii.
  9. Trwają zapisy na wyjazd wakacyjny dla dzieci, który odbędzie się w dniach od 15 do 25 lipca. Jedziemy w okolice Szklarskiej Poręby do Świeradowa Zdroju. Koszt od uczestnika wynosi 750 zł. Zapisy zaliczką 200 zł .
  10.  Za tydzień uroczystość Najświętszej Trójcy. Jest to ostatnia niedziela przed wakacjami. W tym dniu po każdej Mszy św. obrzęd poświęcenia kierowców i pojazdów.
  11.  Przypominamy, że w lipcu i sierpniu obowiązuje letni porządek Mszy św. niedzielnych (8.00, 10.00, 12.00 i 18.00). Spowiedź w czasie wakacji przed Mszą św. Z uwagi na upalną pogodę przypominamy wszystkim o godnym stroju w kościele.
  12. Zachęcamy do odbioru i czytania prasy katolickiej. W tym numerze Idziemy obszerne świadectwo przywrócenia do życia Ks. Prałata Edwarda Żmijewskiego.
  13. Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę czynnie włączyli się w organizację Dnia Dziecka na placu kościelnym. Profesjonalnie przygotowana impreza dostarczyła wiele radości „dużym” i „małym” dzieciom. Gratulujemy i prosimy o więcej. Wszystkim naszym ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!