3 niedziela zwykła - 23 stycznia 2011

1. Dziś: III niedziela w okresie zwykłym. Dziś po Mszy św. o godz. 8.00 zostanie odprawione nabożeństwo ekspijacyjne w związku z profanacją figury Matki Bożej. Za tydzień zapraszamy na to nabożeństwo po Mszy św. o godz. 10.00 i za dwa tygodnie po Mszy św. o godz. 11.30. Dziś o godz. 19.00 zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Mężczyzną i kobietą stworzył ich Bóg…”. W naszej parafii będziemy gościć ks. Artura Filipowicza - bioetyka, który przybliży nam zagadnienia związane z tematyką „in vitro”.
  2. We wtorek przeżywamy Święto Nawrócenia Świętego Pawła.
  3. W środę od 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi świętej, o godz. 18.00 – Nowenna i Msza św. do Matki Bożej Dobrej Rady, naszej Patronki i Matki Nieustającej Pomocy;
  4. Kontynuujemy „Kolędę” – odwiedziny duszpasterskie, spotkanie kapłana z wiernymi połączone z modlitwą i błogosławieństwem domowników. Dziękujemy tym, którzy nas przyjęli za otwartość, życzliwość i hojność. 24 stycznia, poniedziałek: Tuberozy, Malczycka, Wzorzysta, Deptak; 25 stycznia, wtorek: Szafirowa, Przyjemna; 26 stycznia, środa: Prasowa, Halna, 27 stycznia, czwartek: Derkaczy; 28 stycznia, piątek: Małowiejska; 29 stycznia, sobota: Ciepielowska, Jagienki i blok Ciepielowska 13.
  5. W czasie kolędy kancelaria parafialna jest nieczynna. Wszystkie sprawy prosimy zgłaszać po Mszach św.
  6. Rodziców, którzy zapisali dzieci na wyjazd zimowy prosimy o wpłacenie zaliczki i zwrot wypełnionych kart informacyjnych.
  7. Zachęcamy do korzystania z naszego biuletynu parafialnego DOBRE RADY, jak również czytania prasy katolickiej; mamy miesięczniki: „Różaniec”, „Rycerz Niepokalanej”, tygodniki katolickie „Niedziela”, „Idziemy” oraz „Nasz Dziennik”; są pisma dla dzieci „Jaś, „Dominik”- jest w czym wybierać. W każdej rodzinie powinno się czytać prasę katolicką.
  8. Za tydzień w naszym kościele promocja książek Mariusza Gołaszewskiego. Są to publikacje o tematyce maryjnej.
  9. Organizujemy wyjazd na beatyfikację Jana Pawła II. Od 29 kwietnia do 5 maja. Rzym – Asyż – Wenecja, koszt nie przekroczy raczej 2000zł – uzależniony od zachowania strony włoskiej. Zapisy już od dziś. Zaliczka 700 zł do 31 stycznia. Zapraszamy!
  10. Msza św. imieninowa, w intencji solenizantów miesiąca stycznia będzie odprawiona w najbliższą niedzielę, 30 stycznia o godz. 10.00. Prosimy wpisywać swoich bliskich, by wyprosić im od Pana Jezusa potrzebne łaski.
  11. Dziękujemy za wszystkie wpłaty na budowę naszego kościoła.