2 niedziela zwykła - 16 stycznia 2011

1. Dziś: II niedziela w okresie zwykłym, Msza św. o godz. 11.30 i spotkanie dla dzieci klas II i ich rodziców, ofiary złożone do puszek po Mszach świętych są przeznaczone na prowadzenie działalności naszej Parafialnej Caritas, na godz. 19.00 przewidziany jest koncert pt. „ Muzyka na Boże Narodzenie – kolędy polskie i zagraniczne” z rodzinnym kwartetem WALASEK. W koncercie wezmą udział wokaliści polscy i zagraniczni. Zapraszamy!
  2. We wtorek obchodzi swe okrągłe urodziny Tadeusz Leszek, nasz organista, który pełni tę funkcję już kilkanaście lat. Pamiętajmy w modlitwach o nim.
  3. W środę przypada wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, od 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi świętej, o godz. 18.00 – Nowenna i Msza św. do Matki Bożej Dobrej Rady, naszej Patronki i Matki Nieustającej Pomocy;
  4. W piątek, 21 stycznia, mamy wspomnienie św. Agnieszki -  jako dwunastoletnia dziewczyna nie zgodziła się poślubić bogatego poganina, ponieważ już wcześniej oddała swoje serce w dziewiczej miłości Jezusowi, poznała i zapłonęła ku Niemu „czystą i świętą miłością”, a by dochować Mu wierności, wybrała męczeńską śmierć.
  5. Kontynuujemy „Kolędę” – odwiedziny duszpasterskie, spotkanie kapłana z wiernymi połączone z modlitwą i błogosławieństwem domowników. Dziękujemy tym, którzy nas przyjęli za otwartość, życzliwość i hojność. 17 stycznia, poniedziałek Lewkonii, Hortensji, Majerankowa; 18 stycznia, Nagłowicka i Orchidei, Bystrzycka; 19 stycznia, środa, Lubuska, Radoszycka, Nadarzyńska, Ciekawa; 20 stycznia, Mozaikowa; 21 stycznia, Rejowiecka i Solurska, Macierzanki; 22 stycznia, sobota, Pasażerska, Szachowa i Garncarska
  6. W czasie kolędy kancelaria parafialna jest nieczynna. Wszystkie sprawy prosimy zgłaszać po Mszach św.
  7. Rodziców, którzy zapisali dzieci na wyjazd zimowy prosimy o wpłacenie zaliczki i zwrot wypełnionych kart informacyjnych.
  8. Za tydzień w niedzielę o godz. 19.00 zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Mężczyzną i kobietą stworzył ich Bóg…”. W naszej parafii będziemy gościć ks. Artura Filipowicza - bioetyka, który przybliży nam zagadnienia związane z tematyką „in vitro”.
  9. Zachęcamy do korzystania z naszego biuletynu parafialnego DOBRE RADY, jak również czytania prasy katolickiej; mamy miesięczniki: „Różaniec”, „Rycerz Niepokalanej”, tygodniki katolickie „Niedziela”, „Idziemy” oraz „Nasz Dziennik”; są pisma dla dzieci „Jaś, „Dominik”- jest w czym wybierać. W każdej rodzinie powinno się czytać prasę katolicką.
  10.  Cieszymy się i dziękujemyza decyzję papieża Benedykta XVI o zamknięciu procesu beatyfikacyjnego i wyznaczenie daty wyniesienia do chwały ołtarzy papieża-Polaka na dzień 1 maja tego roku. Organizujemy wyjazd na te uroczystość. Od 29 kwietnia do 5 maja. Rzym – Asyż – Wenecja, koszt nie przekroczy raczej 2000zł – uzależniony od zachowania strony włoskiej. Zapisy już od dziś. Zaliczka 700 zł do 31 stycznia. Zapraszamy!
  11. Msza św. imieninowa, w intencji solenizantów miesiąca stycznia będzie odprawiona 30 stycznia o godz. 10.00. Prosimy wpisywać swoich bliskich, by wyprosić im od Pana Jezusa potrzebne łaski.
  12. Dziękujemy za wszystkie wpłaty na budowę naszego kościoła. Teraz dość trudny okres zimowy związany z opłatami za ogrzewanie. Udało nam się opłacić za ostatni miesiąc a co będzie dalej to wielka niewiadoma.

Została sprofanowana figura Matki Bożej w kaplicy przy ul. Patriotów. Należałoby odprawić w związku z tym nabożeństwo ekspijacyjne, czyli przeprosić Boga za ten akt nieuszanowania rzeczy i miejsca świętego, poświęconego dla chwały Bożej i w celach kultu religijnego. Przystąpimy do tego za tydzień i przez kolejne trzy niedziele przeprowadzimy takie nabożeństwa. Za tydzień po Mszy św. o godz. 8.00, za dwa tygodnie – po Mszy św. o godz. 10.00, za trzy tygodnie – po Mszy św. o godz. 11.30.
  13.
  14. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy śp. Andrzeja Wieczorka l. 54 z ul. Średniej. Wieczny odpoczynek….