33 niedziela zwykła 14 listopada 2010

1.      Dziś 33 niedziela zwykła. Za tydzień Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, a za dwa tygodnie rozpoczyna się adwent. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w pierwszą niedzielę adwentu tj. 28 listopada i potrwają do środy. Poprowadzi je ks. Prof. Mirosław Wróbel, biblista z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

2.      Nie zapominamy o rodzinach, które doświadczyły strasznych skutków powodzi. Zgodnie z zapowiedzią dziś i w przyszłą niedzielę będziemy zbierali do puszek CARITAS pieniądze dla powodzian. Liczymy na zrozumienie i hojność. Bóg zapłać za okazane serce!

3.      We wtorek wieczorem modlimy się  rychłą beatyfikację Sługi Bożego  Pawła II, za Ojca św. Benedykta XVI, Ojczyznę, kapłanów, Radio Maryja i TV Trwam.

4.      W środę od 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi świętej. Intencje na Nowennę do Matki Bożej można składać do skrzynki, która wisi na ścianie przy kaplicy. W polecanych sprawach modlimy się przez 9 kolejnych tygodni.

5.      W czwartek wieczorem Msza św. w intencji zmarłych członków Legionu Maryi.

6.      Parafia organizuje wyjazd zimowy w góry dla dzieci powyżej II klasy szkoły podstawowej w drugim tygodniu ferii . Prosimy odbierać karty zgłoszeniowe.

7.      W przyszłą niedzielę zapraszamy na spotkanie z panią Małgorzatą Walaszczyk, doradcą rodzinny z Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Warszawsko-Praskiej, wychowawcą,   pedagogiem,   członkinią zarządu Fundacji Fides Et Ratio - w Darze Bożej Opatrzności, która wygłosi do nas prelekcję pt. „Komplementarność płci w relacjach małżeńskich”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19.00.

8.      Msza św. Imieninowa w intencji solenizantów listopada zostanie odprawiona w niedzielę 28 listopada o godz. 10.00. Zgłaszajmy nasze żony, mężów, dzieci, krewnych, sąsiadów i znajomych. Niech każdy z nich otrzyma dar modlitwy.

9.      Ksiądz Proboszcz dziękuje za życzliwość i ofiary złożone w czasie roznoszenia opłatków. W najbliższym tygodniu odwiedzi parafian z następujących ulic: poniedziałek – Przewodowa, Radoszycka, Małowiejska, wtorek- Ciekawa, Lubuska, Majerankowa, Nagłowicka, Orchidei, Rejowiecka, Lewkonii, środa – Średnia, Zabrzańska, Radłowa, Bonisławska, Truskolaska, Sarny, Sztygarów, czwartek – Derwida. Lawinowa, Tuberozy, Deptak, Wzorzysta, piątek – Lokalna, Arniki, Wolna, Dusznicka, Bystrzycka, sobota – Drozdowa, Chryzantemy, Barcewicza, Umowna.

10. W dniu wczorajszym w katedrze warszawsko-praskiej czterech naszych lektorów: Jarosław Goljasz, Jakub Tomaszewski, Paweł Garbacz i Kacper Pietrzak zostali uroczyście wprowadzeni w urząd ceremoniarza. Panowie są w trakcie specjalnego kursu, który pogłębia ich wiedzę liturgiczną. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza i godność, której dostąpili przyczyni się do wzrostu jakości i piękna liturgii sprawowanej w naszym kościele.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
12.
Bóg zapłać za wszystkie ofiary przekazane w minionym tygodniu na nasze wspólne budowanie.