11 Niedziela zwykła 13 czerwca 2010

1.   Dziś jedenasta niedziela zwykła. O godz. 17.00 zostanie odprawione drugie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału, aby w ten sposób przez modlitwę różańcową odpowiedzieć na apel Maryi przekazany w 1917 roku w Fatimie. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na ostatni przed wakacjami wykład z cyklu „Mężczyzną i kobietą stworzył ich Bóg”. Prelekcję wygłosi ks. Robert Wawer S.J. – Dyrektor Europejskiego Centrum Komunikacji i Kultury, kierownik duchowy. Ksiądz opowie nam o relacjach damsko-męskich, narzeczeńskich i małżeńskich z perspektywy duszpasterza, kierownika duchowego i spowiednika. Spotkanie przy kawie, herbacie i słodkiej niespodziance odbędzie się w sali przy prezbiterium.
2.   W środę na godz. 18.00 zapraszamy do udziału w Nowennie ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Dobrej Rady, naszej przemożnej Patronki. Przynośmy nasze intencje do modlitwy, składając je wcześniej w zakrystii. Od godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, od 17.00 możliwość spowiedzi świętej.
3.   Przez cały czerwiec o godz. 17.30 zapraszamy na Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
4.   Za tydzień, 20 czerwca po Mszach świętych dokonamy poświęcenia pojazdów i kierowców.
5.   Chętnych zapraszamy na 10- dniową pielgrzymkę do Ziemi Świętej: wrzesień/październik 2010, informacje w zakrystii.
6.   W prasie katolickiej znajdziemy interesujące relacje z uroczystości beatyfikacyjnej ks. Jerzego Popiełuszki.
7.   Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone w ostatnim czasie na budowę kościoła. Serdeczne Bóg zapłać!