Niedziela Miłosierdzia Bożego 11 kwietnia 2010

1.      Druga Niedziela Wielkanocna obchodzona jest w Kościele katolickim jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Prosił o to Jezus objawiający się siostrze Faustynie Kowalskiej.          O godz. 15.00 zapraszamy do naszego kościoła na Godzinę Miłosierdzia podczas, której odmówimy koronkę do M.B. przed Najświętszym Sakramentem, a następnie będziemy adorowali Pana Jezusa do godz. 16.00. Nabożeństwo zakończymy błogosławieństwem eucharystycznym. Dziś 50-cio osobowa grupa naszych parafian razem z ks. Proboszczem pielgrzymują do Sanktuarium w Krakowie – Łagiewnikach. Każdy z nas może uzyskać w dniu dzisiejszym odpust zupełny. Warunki podane są w Dobrych Radach.
2.      Przeżywamy żałobę narodową. W czasie każdej Mszy św. Jezusowi Chrystusowi Zmartwychwstałemu i Miłosiernemu zawierzamy wszystkie ofiary wczorajszej tragedii. W szczególny sposób chcemy modlić się za nich podczas dzisiejszej Godziny Miłosierdzia o godz. 15.00. Natomiast w środę w naszej parafii podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy dla nich wszystkich wypraszali łaskę życia wiecznego. Serdecznie zapraszamy do gorącej modlitwy.
3.      Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi sakramentalnej i Komunii św. oraz ich rodziców dziś o godz. 11.00. Natomiast w najbliższą sobotę, 17 kwietnia dzieci pierwszokomunijne wezmą udział w nabożeństwie pokutnym i pierwszy raz przystąpią do spowiedzi św.
4.      Wszystkim wiernym przypominamy o obowiązku przyjęcia Komunii świętej wielkanocnej.
5.      We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznicowych.
6.      W środę od godz. 16.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu, od 17.00 – spowiedź, o 18.00 Nowenna do M.B. Dobrej Rady i Nieustającej Pomocy.
7.      W piątek, 16 kwietnia modlimy się podczas Mszy św. wieczornej w intencji rychłej beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II, za Ojca św. Benedykta XVI, Radio Maryja, TV Trwam, Ojczyznę i kapłanów.
8.      Są jeszcze wolne intencje mszalne w miesiącu kwietniu. Msza św. imieninowa za solenizantów miesiąca zostanie odprawiona w niedzielę, 25 kwietnia o godz. 10.00.
9.      Zachęcamy do lektury czasopism katolickich. Jest to okazja do pogłębienia naszej wiary, a także formowania w nas chrześcijańskiego spojrzenia na otaczającą nas rzeczywistość.
10.Serdeczne podziękowania za ofiary złożone w ostatnim tygodniu. Bóg zapłać!
11.Polećmy Bożemu Miłosierdziu ofiary wczorajszej tragedii.