• Start
  • Ogłoszenia

2 niedziela po Narodzeniu Pańskim - 3 stycznia 2009r.

1.      Intencje na styczeń 2010: ogólna – aby młodzież umiała korzystać ze środków społecznego przekazu, tak by pomagały jej one w rozwoju osobistym i w służbie na rzecz społeczeństwa, misyjna – aby każdy wierzący w Chrystusa miał świadomość tego, że jedność chrześcijan to warunek skutecznego głoszenia Ewangelii. Dzisiaj druga niedziela po Narodzeniu Pańskim i zarazem pierwsza niedziela miesiąca. O godz. 1300 będzie odprawiona Msza św. za zmarłych członków Żywego Różańca, po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania i Błogosławieństwo Eucharystyczne o 1700 spotkanie dla Kół Różańcowych. Dzisiaj też Legion Maryi w kruchcie kościoła rozprowadza kalendarze, z których dochód jako dar serca zostanie przekazany na pomoc do Madagaskaru, dla ks. Marka Maszkowskiego, który od 20 lat przebywa na misjach. Roczny koszt nauki jednego dziecka to 10 zł a miesięczna płaca nauczyciela - 108 zł.
2.      Jutro pierwszy poniedziałek miesiąca; wieczorna Msza święta będzie odprawiona w intencji czcicieli Szkaplerza Świętego.
3.      W środę – 6 stycznia - OBJAWIENIE PAŃSKIE – uroczystość, ofiary złożone na tace są przeznaczone na misje. Msze święte będą odprawione o godz. 700 , 900 i 1800 . Po każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa kredy i kadzidła. Zgodnie z dawnym zwyczajem w czasie Mszy świętej błogosławimy kredę, aby nią oznaczyć drzwi naszych domów na znak, że przyjęliśmy Wcielonego Syna Bożego. Błogosławimy również kadzidło, aby jego wonią napełnić nasze mieszkanie na znak, że wszystko pragniemy czynić na chwałę Boga. Módlmy się, aby Chrystus w nowym roku przebywał między nami i aby wszyscy, którzy Go szukają, tak jak Mędrcy ze Wschodu, mogli Go znaleźć w naszych rodzinach. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy do dolnego kościoła na przedstawienie jasełkowe z udziałem dzieci przygotowane przez panią Katarzynę Tomaszewską, katechetkę. Po jasełkach w domu parafialnym spotkanie opłatkowe dla wszystkich wspólnot i grup parafialnych.
4.      Rozpoczynamy wizytację duszpasterską parafii- „Kolędę”. W tych najbliższych dniach pragniemy odwiedzić naszych wiernych, zamieszkałych przy następujących ulicach od godz. 1600 –: poniedziałek – 4 stycznia: Garncarska, Pasażerska, Szachowa, wtorek – 5 stycznia: Ciekawa, Nagłowicka, Lubuska, Radoszycka, Macierzanki, czwartek, 7 stycznia – Rusałki, Lewkonii, Majerankowa, Orchidei, Solurska,- Mozaikowa, piątek, 8 stycznia – Przewodowa wraz z blokami nr 116, 118, 120, sobota 9 stycznia – od 1200 – Rozmarynu, Zasadowa, Rejowiecka. Na stole przykrytym białym obrusem niech stoi krzyż, zapalone świece i woda święcona, dzieci w wieku szkolnym niech przygotują zeszyty do religii. Ofiary złożone przy okazji kolędy przeznaczone zostaną na prace związane z przebudową i urządzaniem prezbiterium kościoła, za co już dziś dziękujemy.
5.      Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego - o godz. 11.30 Msza św. i spotkanie dla dzieci klas II i ich rodziców w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Św.
6.      Zachęcamy do czytania i odbierania zaprenumerowanej prasy katolickiej.
7.      Msza św. imieninowa w intencji styczniowych solenizantów zostanie odprawiona 31 stycznia o godz. 1000. Zgłaszajmy do modlitwy naszych bliskich i prośmy dla nich o Boże błogosławieństwo.
8.      Wyjazd dla dzieci i młodzieży do Muszyny w pierwszym tygodniu ferii zimowych, od 30 stycznia do 6 lutego.
9.      Ks. Prałat Mirosław Mikulski w imieniu organizatorów XIX Międzynarodowego Turnieju w tenisie stołowym składa podziękowanie dla rodzin, które przyjęły na nocleg dzieci. W turnieju wzięło udział 507 dzieci, w tym 60 z zagranicy.
10. Bóg zapłać za wszystkie ofiary przekazane na utrzymanie kościoła, w tym na ogrzewanie oraz na przyszłe inwestycje.
Zasnęła w Panu i oczekuje na zmartwychwstanie śp. Teresa Niedziółka z ul. Derkaczy. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę o godz. 11.00 tu, w naszym kościele. Niech odpoczywa w pokoju.