• Start
  • Informacje
  • Ogłoszenia
  • Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła 29 czerwca 2008r.

Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła 29 czerwca 2008r.

1. W uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła na całym świecie zbierane jest tzw. świętopietrze, czyli datki na charytatywną działalność Ojca Świętego.
      Uroczystym otwarciem przez Benedykta XVI Świętej Bramy w Bazylice św. Pawła za Murami rozpoczął się wczoraj, 28 czerwca 2008 r. Rok Świętego Pawła. Będzie on obchodzony z okazji 2000. rocznicy urodzin Apostoła Narodów. Rok Świętego Pawła ma być rokiem poświęconym postaci, życiu, nauczaniu i działalności Apostoła Narodów.
2. W naszej wspólnocie parafii Matki Bożej Dobrej Rady witamy nowego wikariusza, ks. Dariusza Rosłona, neoprezbitera. Jak mówi jego obecny proboszcz parafii w Nadmie niedaleko Kobyłki – „wychodzi z dobrego gniazda”, ukończył studia ekonomiczne; życzymy owocnej pracy pośród nas i z nami oraz pięknego doświadczenia służby kapłańskiej w tej pierwszej parafii po święceniach.
3. Ostatnie dwa dni nabożeństw czerwcowych o godz. 17.30.
4. Z racji cieplejszych dni uwrażliwiamy wszystkich na odpowiedni strój do kościoła, godny tego miejsca.
5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, polecamy intencję powołań kapłańskich i zakonnych oraz pierwszy piątek miesiąca lipca; Msze św. o godz. 700 i 1800 – zachęcamy do praktykowania Pierwszych Piątków Miesiąca. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i Błogosławieństwo Eucharystyczne.
6. W pierwszą sobotę miesiąca, 5 lipca oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi, od godz. 800 – odwiedzimy naszych chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o adresy tych, którzy pragnęliby pojednać się z Bogiem i przyjąć Komunię św. a z powodu choroby czy słabości nie mogą dotrzeć do kościoła. Po Mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 2100. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną w ten szczególny wieczór miesiąca modlić się i być z Chrystusem.
7. Za tydzień Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00, i tak przez cały lipiec i sierpień. A z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja, a po południu spotkanie dla Kół Żywego Różańca.
8. Pragniemy po wakacjach zorganizować przy parafii nauczanie języka angielskiego dla dzieci. Dla wszystkich, którzy są zainteresowani taką propozycja, będzie to z pewnością ciekawa inicjatywa. Szczegóły podamy po wakacjach.
9. Zachęcamy serdecznie do czytania artykułów religijnych, prasy i książek; można zajrzeć do naszego kiosku parafialnego. Przypominamy o odbieraniu zaprenumerowanej prasy.
 
10. Bóg zapłać za wszelką pomoc ofiarowaną na nasze prace związane z kościołem. Mamy nadzieję, że już w krótkim czasie rozpoczniemy.

Z naszej rodziny parafialnej odeszli do Boga śp.  Grażyna Kwasiborska-Kozłowska l. 65 i  Henryk Blicharski, l. 97. O ich wieczne szczęście módlmy się Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Drukuj