8 Niedziela Zwykła

8 Niedziela Zwykła, 25 maja 2008r. – Rocznica I Komunii Świętej – DZIEŃ MIEDZESZYNA

1. Wczoraj Ojciec Święty Benedykt XVI mianował arcybiskupa Henryka HOSERA S.A.C., dotychczasowego sekretarza pomocniczego Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów, biskupem warszawsko-praskim. Mamy więc nowego Ordynariusza Diecezji. Cieszymy się i życzymy Księdzu Arcybiskupowi wielu łask od Boga; po ludzku zdrowia i sił do wypełnienia tej posługi pośród nas

2. Dzisiaj o godz. 11.30 Rocznica Pierwszej Komunii Świętej, dzieci klas III z naszej parafii przeżywają na nowo czas radości, bo Chrystus znowu zamieszkał w ich sercach; niech wzrastają dzięki pomocy rodziców oraz dobrych i mądrych wychowawców w łasce u boga i u ludzi. Pamiętajmy o dzieciach w modlitwie.

3. Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godz. 17.30 gromadzimy się na nabożeństwie majowym, ( to już ostatni tydzień maja ),w czasie którego śpiewamy Nieszpory o Najświętszym Sakramencie, odmawiamy Litanię Loretańską i uczestniczymy w procesji z Najśw. Sakramentem. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w adoracji Pana Jezusa, który pozostał z nami aż do skończenia świata.

4. W środę na godz. 18.00 zapraszamy do udziału w Nowennie ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Dobrej Rady, naszej przemożnej Patronki. Przynośmy nasze intencje do modlitwy, składając je wcześniej w zakrystii.

5. W najbliższy czwartek przypada zakończenie Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

6. W piątek, uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy na nabożeństwo majowe o 17.30 i Mszę św. wieczorną, by uczcić Serce Jezusowe.

7. XV jubileuszowy festyn pod nazwą „Dzień Miedzeszyna” w godzinach od 12 do 20. Zapraszamy na poczęstunek, ciasto, napoje i do wspólnej zabawy. Wszyscy pragniemy, aby było to święto Miedzeszyna, czyli każdego mieszkańca, abyśmy wszyscy brali udział w spotkaniach, rozmowach, zabawach. Nie siedźmy w domach ale dajmy się namówić do wspólnego świętowania.

8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w minionym tygodniu na nasze prace w kościele. W najbliższym tygodniu prosimy o modlitwę, aby pomyślnie zakończyły się rozmowy i spotkania dotyczące naszego dalszego budowania.

9. Za tydzień, pierwsza niedziela miesiąca czerwca – adoracyjna, eucharystyczna, Kółka Różańcowe mają swoje spotkanie. Taca z tej niedzieli w całej Polsce będzie przeznaczona na Centrum Bożej opatrzności i Świątynię jako wotum Narodu.

Drukuj