• Start
  • Informacje
  • Ogłoszenia
  • Ogłoszenia na piątą niedzielę zwykłą 4 lutego 2024

Ogłoszenia na piątą niedzielę zwykłą 4 lutego 2024

1. Dziś V Niedziela Zwykła, która jest jednocześnie I niedzielą miesiąca. O godz. 11.00 swoje spotkanie będą mieli kandydaci na ministrantów i młodsi ministranci. O godz. 13.00 msza święta w intencji członków Kół Żywego Różańca, a po mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, krótkie nabożeństwo i spotkanie formacyjne dla wszystkich należących do Kół Żywego Różańca i Koła Przyjaciół Radia Maryja.

2. Informujemy, że ofiary zbierane w zeszłą niedzielę na ogrzewanie kościoła wyniosły 12135zł. Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom. Bóg zapłać.

3. Dziś o godz. 19.00 nie będzie spotkania dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.

4. W środę 7 lutego przypada dzień imienin naszego Ordynariusza, ks. bp. Romualda Kamińskiego. Pamiętajmy o nim tego dnia w naszej osobistej modlitwie.

5. W najbliższą sobotę o godz. 18.00 msza święta sprawowana w intencjach zanoszonych przez wstawiennictwo św. Charbela, a po mszy świętej nabożeństwo do tego świętego, błogosławieństwo jego relikwiami i namaszczenie olejem. Intencje na tę mszę prosimy przynosić do zakrystii.

6. W następną niedzielę, 11 lutego przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, a jednocześnie Światowy Dzień Chorego. Z tej racji na mszy świętej o godz. 10.00 będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych wszystkim osobom starszym i chorym. Po każdej mszy świętej będzie prowadzona zbiórka do puszek na chorych objętych opieką Caritas naszej diecezji.

7. Kalendarz liturgiczny na ten tydzień: w poniedziałek wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy, we wtorek wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy, a w sobotę wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.

8. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie na Bal Karnawałowy, który odbędzie się w sobotę, 10 lutego w dolnym kościele. Początek imprezy o godz. 20.00, zakończenie o godz. 3.00. Koszt to 130 zł od osoby. W cenie dania gorące, przystawki, ciasta, owoce, zimne napoje, kawa i herbata. Całość poprowadzi pan Sylwester Laskowski, a zapisy do wtorku 6 lutego u pani Małgorzaty Słomkowskiej pod numerem telefonu: 509 765 010. Szczegóły na plakacie.

9. Zapraszamy młodzież, a wśród nich: kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania, Młodzieżową Grupę Parafialną, ministrantów i lektorów na wykład dotyczący zagrożeń i niebezpieczeństw w świecie wirtualnym. Wykład odbędzie się w niedzielę 18 lutego o godz. 19.00, a poprowadzi go pan Janusz Wardak.

10. Od 27 grudnia rozpoczęliśmy w naszej parafii wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Szczegółowy plan kolędy dostępny jest na ostatniej stronie Gazetki Dobre Rady, oraz na stronie facebookowej naszej parafii.

11. Ze względu na kolędę kancelaria parafialna jest czynna w tygodniu tylko bezpośrednio po mszy św. wieczornej.

12. Dziękujemy za wszelkie ofiary przeznaczone na funkcjonowanie naszego kościoła, zarówno te złożone na tacę, jak i te przelane na konto parafialne.

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie tygodników: Idziemy, Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

KOLĘDA 2024

Poniedziałek 5 lutego od godz. 16.30
ulica Pasażerska
ulica Szachowa
ulica Macierzanki
ulica Nadarzyńska

Wtorek 6 lutego od godz. 16.30
ulica Orchidei
ulica Nagłowicka
ulica Majerankowa
ulica Rusałki

Środa 7 lutego od godz. 16.30
ulica Radoszycka
ulica Ciekawa
ulica Lubuska
ulica Rejowiecka

Czwartek 8 lutego od godz. 16.30
ulica Lewkonii
ulica Nenufarów
ulica Zespołowa
ulica Wiesiołka
ulica Sulęcińska

Piątek 9 lutego od godz. 16.30
ulica Zasadowa

Drukuj