Ogłoszenia na niedzielę - 26 czerwca 2022 r.

XIII Niedziela Zwykła 26 czerwca 2022

1. Dziś Trzynasta Niedziela Zwykła. Na mszy świętej o godz. 11.30 trzech chłopców zostanie uroczyście włączonych w poczet ministrantów. Polecamy tych chłopców i ich posługę przy ołtarzu modlitwie całej wspólnoty parafialnej. O godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe.

2. Jeszcze tylko do czwartku włącznie zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane po mszy świętej o godz. 18.00.

3. Kalendarz liturgiczny na ten tydzień: we wtorek wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika. Natomiast w środę 29 czerwca Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Taca zbierana tego dnia będzie przeznaczona na konserwację Bazyliki św. Piotra na Watykanie, oraz działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy posługując się pobożnie przedmiotami kultu (krzyż, różaniec, szkaplerz lub medalik) pobłogosławionymi przez papieża lub biskupa, dodadzą do swoich modlitw wyznanie wiary. Ponadto udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy tego dnia nawiedzą katedrę, konkatedrę lub bazylikę mniejszą i tam pobożnie odmówią Ojcze nasz i Wierzę.

4. W piątek, I piątek miesiąca. Spowiedź tego dnia rano przed mszą św., a po południu od godz. 17.15. Tego dnia również odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o zgłaszanie adresów chorych w zakrystii, lub kancelarii parafialnej.Po Mszy św. wieczornej adoracja Pana Jezusa do godziny 20.00

5. W najbliższą sobotę I sobota miesiąca. Poranna msza św. w intencji chorych, a o godz. 18.00 w intencji ofiarodawców, z prośbą o Boże błogosławieństwo w dalszych pracach przy kościele. Po wieczornej mszy św. nabożeństwo pierwszosobotnie. Po Mszy św. nabożeństwo pierwszosobotnie i adoracja do godziny 20.00

6. Do sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się: Piotr Konrad Adamiuk kawaler z parafii  tutejszej i Natalia  Aleksandra Kostrzewa  panna z parafii Miłosierdzia Bożego w Otwocku. Jest to zapowiedź druga. Zapowiedź pierwsza : Mariusz Suchar kawaler i Barbara Magdalena Plichta Panna oboje z parafii tutejszej

7. Od następnej niedzieli, to jest 3 lipca przechodzimy na wakacyjny porządek mszy świętych. I tak w niedziele msze święte w naszej parafii będą odprawiane o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. Nabożeństwo wypominkowe będzie odprawiane dwadzieścia minut przed mszą o 12.00. Spowiedź święta w dni powszednie w okresie wakacji piętnaście minut przed mszą poranną i wieczorną.

8. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy udanego wypoczynku, doświadczenia piękna przyrody, architektury i sztuki, spędzenia tego czasu w gronie najbliższych i bezpiecznego powrotu.

9. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby funkcjonowania naszego kościoła, zarówno te złożone na tacę, jak i te przelane na konto parafialne.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie tygodników: Idziemy, Gościa Niedzielnego i Niedzieli.


Redakcja Ks. Andrzej.

Drukuj