Ogłoszenia na niedzielę - 01 marca 2020 r.

Ogłoszenia na I Niedzielę Wielkiego Postu - 01 marca 2020 roku


1. Przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu. Rozpoczynamy nasze rekolekcje parafialne, które prowadzi ks. Przemysław Macios. Na mszy o g. 13.00 modlimy się w intencji Kół Żywego Różańca. Po mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca i spotkanie członków Żywego Różańca.

2. Zachęcamy, aby złożyć przed ołtarzem do przygotowanego naczynia stanowiącego część dekoracji ołtarza, nasze wyrzeczenia i postanowienia wielkopostne. W ten symboliczny sposób możemy złożyć przed Bogiem naszą wielkopostną ofiarę. Będzie to także dla nas swoiste przypomnienie podczas każdej mszy świętej łączności naszej ofiary z ofiarą Jezusa Chrystusa.

3. W tygodniu obchodzimy pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. Spowiedź w piątek przed poranną mszą świętą i od g. 17.15. wieczorem msza o Najśw. Sercu Pana Jezusa. Chorych z komunią świętą odwiedzimy w godzinach przed południowych. W pierwszą sobotę miesiąca wieczorem msza o Niepokalanym Sercu NMP oraz adoracja do g. 20.00.

4. Zapraszamy do  udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
- w piątki Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.15 i dla dorosłych po wieczornej Mszy św. ok. godz. 18.30.
- w niedziele Gorzkie Żale po Mszy św. o godz. 10.00.

5. Zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. na próby śpiewu w każdą niedzielę po mszy o g.11.30 w salce ks. Popiełuszki.

6. W tygodniu dostępne są wolne intencje mszy świętych.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

8. Dziękujemy parafianom i przybyłym gościom za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła.

9. Podobnie jak w ubiegłych latach nasza parafia organizuje kolonie letnie dla dzieci i młodzieży. Wyjazd organizowany do Karpacza w dniach 10-21 lipca. Więcej informacji u ks. Arkadiusz lub p. organisty.

10. Zachęcamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w przedstawieniu misterium paschalnego. Zapisy u ks. Arkadiusz i p. organisty.

11. Zapraszamy na obchody dnia Żołnierzy Wyklętych. Spotkanie odbywa się dzisiaj o g.14.15 przy ul. Patriotów 90 róg Drozdowej.

12. Każdy kto chciałby wziąć udział w uroczystościach beatyfikacyjnych kard. Stefana Wyszyńskiego dnia 07 czerwca, powinien zgłosić się do połowy marca do proboszcza parafii, w której mieszka. W związku z tym, chętnych do wzięcia udziału w tym wydarzeniu zapraszamy do zakrystii lub kancelarii.

13. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać do puszek ofiary na dzieło misyjne ad gentes.


redakcja Ks. Arkadiusz

Drukuj