Ogłoszenia na niedzielę - 23 lutego 2020 r.

Ogłoszenia na VII Niedzielę Zwykłą - 23 lutego 2020 roku

1. Dzisiaj VII Niedziela Zwykła. Na mszy o g.10.00 modlimy się za solenizantów miesiąca lutego.

2. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w środę od g. 17.00 oraz nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy na g. 18.00. W czasie trwania adoracji można skorzystać z sakr. pokuty.

3. W tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy 40-sto dniowy okres pokuty - Wielki Post. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00, 9.00, 18.00 i 20.00. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły.

4. Zapraszamy do  udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
   - w piątki Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.15 i dla dorosłych po wieczornej Mszy św. ok. godz. 18.30.
   - w niedziele Gorzkie Żale z procesją eucharystyczną w kościele po Mszy św. o godz. 10.00.
Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dorosłych poprowadzą w kolejne piątki Wielkiego Postu następujące wspólnoty:
28 lutego - Służba Liturgiczna Ołtarza
   06 marca - Legion Maryi
   13 marca - Szkoła Nowej Ewangelizacji
   20 marca - chór parafialny
   27 marca - Żywy Różaniec

5. Rekolekcje wielkopostne w tym roku rozpoczniemy w naszej parafii w I Niedzielę Wielkiego Postu tj. w dniach 01-04.03. Rekolekcje poprowadzi ks. Przemysław Macios. Chcemy w ten sposób dobrze rozpocząć czas pokuty i nawrócenia jakim jest Wielki Post.

6. Zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. na próby śpiewu w każdą niedzielę (począwszy od przyszłej niedzieli) po mszy o g.11.30 w salce ks. Popiełuszki.

7. W tygodniu i w rekolekcje dostępne są wolne intencje mszy świętych.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

9. Dziękujemy parafianom i przybyłym gościom za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła.

10. Podobnie jak w ubiegłych latach nasza parafia organizuje kolonie letnie dla dzieci i młodzieży. Wyjazd organizowany do Karpacza w dniach 10-21 lipca. Więcej informacji u ks. Arkadiusz lub p. organisty.

11. W przyszłą niedzielę na mszy o g. 13.00 będziemy modlić się w intencji Kół Żywego Różańca. Po mszy nabożeństwo eucharystyczne z racji pierwszej niedzieli miesiąca i spotkanie członków Żywego Różańca.

12. W związku z rozpoczętym czasem Wielkiego Postu przypominamy obowiązujące zasady postne. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, we wszystkie piątki i Środę Popielcową oraz zaleca się ją w Wigilię Narodzenia Pańskiego. Post ścisły, czyli ilościowy, obowiązuje w Środę Popielcową i w Wielki Piątek wszystkich między 18 a 60 rokiem życia. Uzasadniona niemożliwość zachowania wstrzemięźliwości w piątek domaga się od chrześcijan podjęcia innych form pokuty.

13. Każdy kto chciałby wziąć udział w uroczystościach beatyfikacyjnych kard. Stefana Wyszyńskiego dnia 07 czerwca, powinien zgłosić się do połowy marca do proboszcza parafii, w której mieszka. W związku z tym, chętnych do wzięcia udziału w tym wydarzeniu zapraszamy do zakrystii lub kancelarii.

redakcja Ks. Arkadiusz

Drukuj