Ogłoszenia na niedzielę - 8 września 2019 r.

Ogłoszenia na XXIII Niedzielę Zwykłą - 8 września 2019 roku

1. Dziś XXIII Niedziela Zwykła. Dziś również zbiórka do puszek na Seminarium Duchowne naszej diecezji. Dziś wyruszyła z naszej parafii grupa pielgrzymkowa z naszym Ks. Proboszczem do Loretto, obejmijmy ich swoją modlitwą. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszamy rodziców dzieci klas III, które w przyszłym roku chcą przystąpić do Pierwszej Komunii świętej w naszej parafii. Zapraszamy do sali przy zakrystii.  

2. W środę od godz. 17.00 możliwość spowiedzi i wystawienie Najświętszego Sakramentu, o 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Tego dnia odbędzie się spotkanie dla ministrantów i ich rodziców po Mszy św. wieczornej, czyli o 19.00 w sali przy zakrystii. Zachęcamy chłopców do bycia ministrantami

3. W piątek wspominamy św. Jana Chryzostoma biskupa i doktora Kościoła. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo Fatimskie z procesją.

4. W najbliższą sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo do św. Charbela, z namaszczeniem olejem.

5. W ostatnim czasie wzmogły się ataki na Kościół ze strony antychrześcijańskich środowisk. Bluźnierstwa zaczęły szerzyć się na nieznaną nam skalę. Usłyszeliśmy o księżach popełniających samobójstwa i porzucających stan kapłański. Na całym świecie ma miejsce masowe odejście od wiary. To co dotychczas było jasno nazywane grzechem staje się przedmiotem debaty. Płoną kościoły i katedry. Tę listę moglibyśmy jeszcze wydłużać. Lepiej jednak zadać sobie pytanie: co możemy teraz zrobić? Jesteśmy chrześcijanami, ludźmi nadziei i znamy siłę modlitwy. A znakiem zwycięstwa jest dla nas Krzyż Chrystusa. Dlatego zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę w blasku Krzyża Chrystusowego. Dla tych którzy nie mogą pojechać na to wydarzenie modlitewne chcemy zaproponować wspólne czuwanie modlitewne które odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 20.00 w naszym kościele. Program czuwania jest na str. 4 naszej gazetki. Tego dnia obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

6. Poświęcenie tornistrów w najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30, zapraszamy wszystkie dzieci.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 w sali przy zakrystii odbędzie się spotkanie informacyjne dla rodziców i ich dzieci w sprawie rozpoczęcia kursu przygotowującego do bierzmowania.

8. 22 września obchodzić będziemy dożynki parafialne, zapraszamy do współpracy tych wszystkich którzy chcieli by wystawić swoje prace i nimi się pochwalić. Organizowany jest konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, zachęcamy do udziału.

9. Od września w naszej parafii ruszają bezpłatne zajęcia Nordic Walking dla osób, które ukończyły 60 lat. Krótkie spotkanie informacyjne 10 września o godz. 9.00 w salce przy kościele.

Program czuwania jest następujący:
    godz. 20.00 rozważanie o Krzyżu
    godz. 20.30 Koronka do Miłosierdzia Bożego
    godz. 21.00 Apel Jasnogórski
    godz. 21.30 Różaniec za Ojczyznę
    godz. 22.00 zakończenie czuwania pod Krzyżem Misyjnym ze złożeniem zniczy
(zachęcamy do przyniesienia ze sobą zniczy)

Program czuwania jest następujący:
    
    godz. 20.00 rozważanie o Krzyżu
    godz. 20.30 Koronka do Miłosierdzia Bożego
    godz. 21.00 Apel Jasnogórski
    godz. 21.30 Różaniec za Ojczyznę
    godz. 22.00 zakończenie czuwania pod Krzyżem Misyjnym ze złożeniem zniczy

(zachęcamy do przyniesienia ze sobą zniczy)

Drukuj