Ogłoszenia na niedzielę - 24 marca 2019 r.

Ogłoszenia na III niedzielę Wielkiego Postu - 24 marca 2019 roku

1. Jutro w liturgii obchodzić będziemy Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny. To święto obchodzimy jako Dzień Świętości Życia. Dlatego dziś w Warszawie odbędzie się Narodowy Marsz Życia. Marsz rozpocznie się o godz. 13.30 na Placu Zamkowym i przejdzie na Plac Trzech Krzyży. Marsz organizowany przez Fundację św. Benedykta i Polską Federację Ruchów Obrony Życia jest okazją do powiedzenia: TAK dla życia, TAK dla rodziny, TAK dla zdrowego wychowania dzieci.
Na Mszy wieczornej będzie możliwość przystąpienia do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i błogosławieństwo Rodziców oczekujących dziecka.

2. Wspólnota Szkoły Nowej Ewangelizacji zaprasza w poniedziałek do kościoła o godz. 19.00 na Mszę św. o Krzyżu Świętym i na nabożeństwo połączone z adoracją krzyża.

3. W środę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 i możliwość spowiedzi. O godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. Zapraszamy do  udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
- w piątki Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.15 i dla dorosłych po wieczornej Mszy św. ok. godz. 18.30.
- w niedziele Gorzkie Żale z procesją eucharystyczną w kościele po Mszy św. o godz. 10.00.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dorosłych poprowadzą w kolejne piątki Wielkiego Postu następujące wspólnoty:
29. marca - Szkoła Nowej Ewangelizacji
5. kwietnia - chór parafialny
12. kwietnia - Droga Krzyżowa ulicami parafii z kościoła Matki Bożej Dobrej Rady do kościoła Dobrego Pasterza.

Kościół udziela odpustu zupełnego wiernym, którzy wezmą pobożny udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej lub Gorzkich Żali i dodadzą Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo w intencji Ojca Świętego.

5. Kandydatów do sakramentu bierzmowania zapraszamy w niedzielę 31 marca i 7 kwietnia po wieczornej Mszy św. na spotkanie formacyjne do domu parafialnego.

6. Bóg zapłać za ofiary składane na kościół i na prace z nim związane naszym parafianom, jak i przybyłym gościom.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

8. Podobnie jak w ubiegłych latach organizujemy letnie kolonie parafialne. W tym roku odbędą się one w dniach 1-11 lipca w Łącku nad morzem. Więcej informacji i zapisy u pana organisty.

9. Legion Maryi organizuje w niedzielę 7 kwietnia pielgrzymkę na Misterium Męki Pańskiej do Czerwińska nad Wisłą. W programie: zwiedzanie klasztoru, Misterium, Msza św. w bazylice. Wyjazd o godz. 8.00 z kościoła. Koszt 55 zł. Zapisy z wpłatą w kiosku. W pilnych sprawach kontakt: p. Zofia Rakoczy, tel. 606 828 135.

10. W kruchcie kościoła na stoliku przygotowane są karteczki z modlitwą w intencji kapłanów naszej parafii.

Redakcja ks. Grzegorz

Drukuj