Ogłoszenia na niedzielę - 3 marca 2019 r.

Ogłoszenia na VIII Niedzielę zwykłą - 3 marca 2019 roku

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Z tej racji o godz. 13.00 Msza św. w intencji zmarłych członków Kół Żywego Różańca, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu i spotkanie Kół Żywego Różańca.
O godz. 18.00 Msza św. dla kandydatów do bierzmowania i po niej spotkanie formacyjne w domu parafialnym.

2. W poniedziałek o godz. 18.00 Msza św. w intencji czcicieli Matki Bożej Szkaplerznej.

3. W środę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 i możliwość spowiedzi. O godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W najbliższą Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00, 9.00, 18.00 i 20.00. W tym dniu rozpoczynającym doroczny okres pokuty i przygotowania do świąt Wielkiej Nocy obowiązuje post ścisły.

5. Zapraszamy do  udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
- w piątki Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.15 i dla dorosłych po wieczornej Mszy św. ok. godz. 18.30.
- w niedziele Gorzkie Żale z procesją eucharystyczną w kościele po Mszy św. o godz. 10.00.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dorosłych poprowadzą w kolejne piątki Wielkiego Postu następujące wspólnoty:
8. marca - Służba Liturgiczna Ołtarza
15. marca - Żywy Różaniec
22. marca - Legion Maryi
29. marca - Szkoła Nowej Ewangelizacji
5. kwietnia - chór parafialny
12. kwietnia - Droga Krzyżowa ulicami parafii z kościoła Matki Bożej Dobrej Rady do kościoła Dobrego Pasterza.

6. W sobotę o godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo do św. Charbela.

7. W przyszłą niedzielę 10. marca o godz. 11.30 Msza św. dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych i wyjątkowo rodziców dzieci rocznicowych, a po niej spotkanie formacyjne z ks. Proboszczem w Sali ks. Popiełuszki dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych i spotkanie informacyjne z ks. Grzegorzem w kościele dla rodziców dzieci rocznicowych.

8. Bóg zapłać za ofiary składane na kościół i na prace z nim związane naszym parafianom, jak i przybyłym gościom.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

10. W dniach 7-9 czerwca br. nasza parafia po raz kolejny organizować będzie rekolekcje z Misjonarzem Miłosierdzia - o. Jamesem Manjackalem. Szczegóły dotyczące rekolekcji, w tym rejestracja dostępne są poprzez stronę internetową naszej parafii. Spotkanie wolontariuszy - osób chcących pomóc przy organizacji rekolekcji odbędzie się w sobotę 9 marca po Mszy św. wieczornej.

11. Z kalendarza liturgicznego:
w poniedziałek 4. marca - święto Św. Kazimierza, królewicza. Jest to święto patronalne pierwszego ordynariusza naszej Diecezji Warszawsko-Praskiej, Księdza Biskupa Kazimierza Romaniuka. Jest to także 37. rocznica (1982) święceń biskupich Księdza Biskupa Seniora. Dostojnego Solenizanta polecamy modlitwie wiernych. Wszystkim solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości darów i łask Bożych oraz opieki świętego Patrona.

12. W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej śp. Roman Burza z ul. Malczyckiej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

Redakcja ks. Grzegorz

Drukuj