Ogłoszenia na niedzielę - 2 grudnia 2018 r.

Ogłoszenia na I Niedzielę Adwentu – 2 grudnia 2018 r.

1. Dzisiaj I Niedziela Adwentu. Rozpoczynamy okres przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Adwent jest równocześnie okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kieruje się dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania.
W przyszłą niedzielę rozpoczniemy parafialne rekolekcje adwentowe. Ministranci będą rozprowadzać sianko na stół wigilijny.

2. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i spotkanie Kół Żywego Różańca. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 i po niej na spotkanie formacyjne w domu parafialnym.

3. Od dzisiejszej niedzieli w kruchcie naszego kościoła wystawione są kosze, do których możemy składać produkty żywnościowe dla potrzebujących. Za każdy dar serca wyrażamy podziękowanie: Bóg zapłać! Także w przyszłą niedzielę harcerze ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej poprowadzą zbiórkę darów „Akcja Paczka - Pomoc Polakom na Wschodzie”.

4. Od jutra zapraszamy na Mszę św. o Matce Bożej w Adwencie, czyli Roraty o godz. 6.45. Msz św. roratnia będzie odprawiana od poniedziałku do soboty. Przynosimy ze sobą lampiony - znak naszej modlitwy i adwentowego czuwania. Dzieci codziennie będą otrzymywać pamiątkę udziału w Roratach i każdego dnia jedno dziecko, którego serduszko zostanie wylosowane zabierze do domu figurkę Dzieciątka Jezus. Po Roratach ciepłe kakao i bułeczka. Każdego dnia przed Roratami o godz. 6.20 będą śpiewane Godzinki.

5. W środę od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. O godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencjach nowennowych.

6. Zbiórka ministrantów w środę o godz. 17.00 w domu parafialnym.

7. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca. Chorych odwiedzimy z posługą od. Godz. 9.00. Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00. Po mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00

8. Z kalendarza liturgicznego:
poniedziałek - wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego, prezbitera,
wtorek - wspomnienie Św. Barbary, dziewicy i męczennicy
czwartek - wspomnienie Św. Mikołaja, biskupa
piątek - wspomnienie Św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła,
sobota (8.XII) - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

9. W sobotę Msza św. o godz. 18.00 za wstawiennictwem Św. Charbela, a po niej nabożeństwo z ucałowaniem relikwii Świętego i namaszczeniem olejem.

10. Jak co roku klerycy naszego seminarium duchownego na warszawskim Tarchominie przygotowali przedstawienie teatralne, na które jesteśmy zaproszeni. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd w sobotę 15 grudnia o godz. 17.00. Zapisy w zakrystii. Koszt autokaru 15 zł.

11. Bóg zapłać za ofiary składane na kościół i na prace z nim związane naszym parafianom, jak i przybyłym gościom.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

13. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Zdzisława Łyczko z ul. Patriotów. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

14. Komendant Komisariatu Policji Warszawa Wawer w ramach podejmowanych działań z zakresu profilaktyki społecznej w celu zwiększenia efektywności działań Policji na rzecz wzmocnienia współpracy ze społeczeństwem zaprasza do udziału w debacie społecznej zatytułowanej „POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE – MOŻESZ MIEĆ NA NIE WPŁYW”, która odbędzie się w dniu 12 grudnia 2018 roku o godz. 18:00 w Wawerskim Centrum Kultury przy ul. Żegańskiej 1a.

Redakcja ks. Grzegorz

Drukuj