Ogłoszenia na niedzielę – 25 listopada 2018 r.

Ogłoszenia na XXXIV Niedzielę Zwykłą – 25 listopada 2018 roku.

1. Dzisiaj XXXIV Niedziela Zwykła. W tę ostatnią niedzielę roku liturgicznego obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to święto patronalne ministrantów. Na Mszy św. o godz. 11.30 zostaną uroczyście przyjęci do grona służby liturgicznej nowi ministranci.
Po Mszy św. o godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi O, Jezu najsłodszy, Odkupicielu. Za publiczne odmówienie tego aktu udziela się wiernym odpustu zupełnego.

2. W środę od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. O godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. w intencjach nowennowych.

3. Zbiórka ministrantów w środę o godz. 17.00 w domu parafialnym.

4. W tym tygodniu wypada pierwsza sobota miesiąca. Msza św. w intencji chorych o godz. 7.00. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi w intencji ofiarodawców i o Boże błogosławieństwo w pracach przy kościele.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i spotkanie Kół Żywego Różańca. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 i po niej na spotkanie formacyjne w domu parafialnym.

6. Z kalendarza liturgicznego:
piątek - święto Św. Andrzeja Apostoła.

7. Jak co roku klerycy naszego seminarium duchownego na warszawskim Tarchominie przygotowali przedstawienie teatralne, na które jesteśmy zaproszeni. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd w sobotę 15 grudnia o godz. 17.00. Zapisy w zakrystii. Koszt autokaru 15 zł.

8. Bóg zapłać za ofiary składane na kościół i na prace z nim związane naszym parafianom, jak i przybyłym gościom.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.


Redakcja ks. Grzegorz

Drukuj