Ogłoszenia na niedzielę – 9 września 2018 roku.

Ogłoszenia na XXIII Niedzielę Zwykłą – 9 września 2018 roku.

1. Dziś XXIII Niedziela Zwykła. Po wakacjach wróciliśmy do zwykłego porządku odprawiania Mszy św. (8.00, 10.00, 11.30 - dla dzieci, 13.00 - suma i 18.00).
Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.

2. W poniedziałek 10 września o godz. 19.00 odbędzie się w domu parafialnym spotkanie biblijne.

3. W środę 12 września o godz. 17.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. O godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej, a po niej Msza św. w intencjach nowennowych.

Podczas Mszy gościć w naszej wspólnocie Parafialnej heroldów Ewangelii, którzy przybędą do nas z Rzymu. Jedną z form ich ewangelizacji jest apostolat Królowej Trzeciego Tysiąclecia. Zasadą tego apostolatu jest modlitwa wokół ikony Matki Bożej Fatimskiej w rodzinach. Wspólnota liczyć powinna 30 rodzin, tyle ile dni w miesiącu. W ramach tej wspólnoty peregrynuje Ikona Kapliczka. Gości w rodzinie przez jedną dobę. Forma modlitwy jest indywidualna. W czasie obecności Ikony w domu jest czas na modlitwę, obowiązki domowe i zawodowe. Chętnych którzy chcieli by zaprosić Matkę Bożą do swoich domów prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.

Po Mszy wieczornej Nabożeństwo Fatimskie.

4. W piątek 14 września w liturgii Kościoła obchodzić będziemy święto Podwyższenia Krzyż Świętego. W Kościele zachodnim jak i wschodnim, związane z tradycją odnalezienia relikwii krzyża, na którym umarł Jezus Chrystus. Jest on dla chrześcijan największą relikwią.

5. W sobotę 15 września w liturgii Kościoła obchodzić będziemy wspomni Matki Bożej Bolesnej. W tym dniu konferencja przed chrztem o godz. 19.00.

6. W przyszłą niedzielę 16 września na Mszy św. dla dzieci o godz. 11.30 zostaną poświęcone tornistry i przybory szkolne.

7. W niedzielę 23 września o godz. 10.00 w domu parafialnym odbędzie się pierwsze spotkanie scholi.

8. Bóg zapłać za ofiary składane na kościół i na prace z nim związane naszym parafianom.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

10. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych, które chodzą do innych szkół niż 216 i 105, prosimy o zgłoszenie, czy dziecko przystąpi do I Komunii św. w naszej parafii. Termin I Komunii św. w naszym kościele - 12 maja 2019.
Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w niedzielę 30 września po Mszy św. o godz. 11.30.

Zapowiedzi:
Marek Pieńkowski - kawaler z par. tut. i Aleksandra Anna Rębacz - panna z par. NMP Wspomożycielki Wiernych (II)

Paweł Filip - kawaler z par. tut. i Aleksandra Maria Wysocka - panna z par. tut. (II)

Drukuj