Ogłoszenia na niedzielę 24 czerwca 2018

Ogłoszenia na Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela – 24 czerwca 2018

  1. Dziś uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. O 10.00 Msza św. imieninowa w intencji solenizantów czerwca. To dzień imienin Ks. Jana Gastołka, pamiętajmy o nim w naszych modlitwach, o godz. 13.00 Msza św. w Jego intencji.
  2. W środę od godz. 17.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. O godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej, a po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
  3. W czwartek wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika.
  4. W piątek uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu ofiary z tacy będą przeznaczone na konserwację Bazyliki św. Piotra na Watykanie oraz działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej. W tą uroczystość przysługuje odpust zupełny dla osób posługujących się dewocjonaliami pobłogosławionymi przez Ojca Świętego lub biskupa, pod warunkiem odmówienia wyznania wiary. Udziela się też odpustu zupełnego wiernym, którzy nawiedzą katedrę, konkatedrę lub bazylikę mniejszą i tam odmówią pobożnie „Ojcze nasz” i „Wierzę”. Z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne.
  5. To już ostatnie dni, kiedy możemy oddać cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa - w sobotę ostatnie czerwcowe. Gorąco zachęcamy więc do udziału w nabożeństwach czerwcowych: w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, czyli ok. 18.30, a w niedzielę o 17.30.
  6. Za tydzień w niedzielę będzie obowiązywał już wakacyjny porządek Mszy św. Tzn. będą odprawiane tylko cztery Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. W dni powszednie Msze bez zmian. Prosimy, aby w okresie wakacyjnym przystępować do spowiedzi przed Mszą św., zwłaszcza w dni powszednie, gdyż w czasie Jej trwania może to być niemożliwe. Za tydzień I niedziela miesiąca, o godz. 12.00 Msza św. w intencji zmarłych członków Kół Żywego, a po niej spotkanie dla Kółek w kościele.
  7. W naszej Diecezji rozpoczęło się Dzieło Modlitwy o duchowe owoce czasu Nawiedzenia Matki Bożej w Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego. Jest to czas szczególnej modlitwy całej wspólnoty parafialnej realizowanej jako okazja do zawierzania Bogu intencji osobistych, rodzinnych, parafialnych, ale także naszej diecezji i całego Kościoła. Więcej na ten temat w „Dobrych Radach”, na str. 4.
  8. Na mocy decyzji podjętych przez Księdza Biskupa Romualda Kamińskiego, Biskupa Warszawko-Praskiego, w naszej Parafii dokonają się następujące zmiany personalne: Ksiądz Arkadiusz Lao zostaje mianowany wikariuszem Parafii Św. Brata Alberta w Wesołej-Zielonej, a na Jego miejsce przychodzi Ks. Grzegorz Idzik, dotychczasowy wikariusz Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie. Nową palcówkę Księża mają objąć z dniem 26 sierpnia. Polecamy tych Kapłanów modlitwie wszystkich wiernych.
  9. Bóg zapłać za ofiary składane na kościół i na prace z nim związane. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  10. Rozpoczynają się wakacje, a więc wszystkim życzymy dobrego wypoczynku i Bożego błogosławieństwa na ten czas. Nie zapomnijmy też w tym okresie o Panu Bogu. Przypominamy także, iż w kościele obowiązuje strój godny - odpowiedni do powagi i sacrum tego miejsca.

Zapowiedzi: Adrian Kadej, kawaler z par. tut. Sylwia Weronika Mysiak, panna z par. Zesłania Ducha Św. w Warszawie (II).

Drukuj