Ogłoszenia na niedzielę 13 maja 2018

Ogłoszenia na Wniebowstąpienie Pańskie – 13 maja 2018 roku

 1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Mamy zbiórkę do puszek na seminarium duchowne. O 17.30 majowe połączone z nabożeństwem fatimskim i procesją wokół kościoła, na nabożeństwo przynosimy świece.
 2. Również dziś o 10.00 I Komunia Święta Szkoły Prywatnej i pozostałych Parafian. Dzieci oraz Rodziców polecamy modlitwie i życzymy nieustannego wzrastania w łasce Bożej. Po przyjęciu Pierwszej Komunii dzieci będą miały tzw. „Biały Tydzień”.
 3. W poniedziałek święto św. Macieja Apostoła.
 4. W środę uroczystość św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski i metropolii warszawskiej. W tym dniu od godz. 17.00 spowiedź dla rodziców i dzieci rocznicowych (dlatego wyjątkowo nie będzie adoracji). O 18.00 Nowenna do Matki Bożej, a po niej Msza w intencjach nowennowych.
 5. Także w środę na godz. 19.30 zapraszamy wszystkich chcących włączyć się w budowę ołtarzy na Boże Ciało, na spotkanie informacyjne w domu parafialnym.
 6. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. Są one odprawiane: w niedzielę o godz. 17.30, zaś w dni powszednie po Mszy wieczornej.
 7. W piątek rozpoczęliśmy Nowennę przygotowującą nas do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Potrwa ona do soboty 19 maja i połączona będzie z nabożeństwem majowym, a więc będzie odprawiana po Mszy wieczornej.
 8. W najbliższą sobotę zapraszamy na modlitewne czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Potrwa ono od godz. 20.00 do 23.00. Rozpoczynamy Mszą św. z Wigilii Zesłania Ducha Świętego. Szczegółowy plan jest umieszczony w „Dobrych Radach”. O godz. 19.00 w domu parafialnym konferencja przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
 9. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy ona okres wielkanocny, przypominamy o obowiązku Komunii Świętej wielkanocnej. W tą uroczystość można uzyskać odpust zupełny za udział w śpiewie hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź” (warunki zwykłe uzyskania odpustu to: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu, Komunia Święta i modlitwa w intencjach Ojca Świętego). W tym dniu o 11.30 Rocznica Pierwszej Komunii Świętej. Prosimy wiernych, aby tę Mszę udostępnili dla dzieci i ich rodzin.
 10. Zapraszamy do zapoznania się z wystawą „Za chleb i wolność, lata 1978-1981” - można ją obejrzeć w kapicy bocznej.
 11. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób włączyły się w przygotowanie i przeprowadzenie peregrynacji Matki Bożej oraz wszystkim, którzy byli obecni na modlitwach i czuwaniu. Serdeczne Bóg zapłać.
 12. W przyszłą niedzielę (20 maja) będziemy mieli zbiórkę do puszek na kwiaty do ołtarzy na Boże Ciało oraz na dywan kwiatowy, który chcemy ułożyć na tę uroczystość.
 13. W naszej parafii chcemy również w tym roku ułożyć dywan kwiatowy dla Jezusa Eucharystycznego w dniu Bożego Ciała. W związku z tą inicjatywą poszukiwani są ofiarodawcy tui w całości lub ich gałązek, które są niezbędne do ułożenia podłoża pod kwiaty w kościele. Osoby które mogłyby wesprzeć realizację tego pomysłu proszone są o kontakt. Kontakt jest podany w „Dobrych Radach” (tel. 796 171 412).

Zapowiedzi: Michał Karol Kalbarczyk, kawaler z par. tut. i Aleksandra Katarzyna Wójcik, panna z par. św. Małgorzaty w Łomiankach (I).

Drukuj