Ogłoszenia na niedzielę 29 kwietnia 2018

Ogłoszenia na V Niedzielę Wielkanocną – 29 maja 2018 roku

 1. Dziś V Niedziela Wielkanocna. O godz. 10.00 Msza imieninowa w intencji solenizantów miesiąca kwietnia.
 2. We wtorek wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika. Od tego dnia rozpoczynamy nabożeństwa majowe, na które serdecznie wszystkich zapraszamy. Będą one odprawiane: w niedzielę o godz. 17.30, zaś w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, czyli około 18.30. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna. 
 3. W środę wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. Jest to również Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, niech w tych dniach nie zabraknie przy naszych domach barw narodowych. Od 17.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. O 18.00 nowenna do Matki Bożej i Msza św.
 4. W czwartek uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze św. będą odprawiane o 8.00, 10.00 i 18.00. Jest to nasze Narodowe Święto Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja w 1791. To również I czwartek miesiąca, stąd o godz. 18.00 Msza w intencji powołań. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna. 
 5. W piątek wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona Diecezji Warszawsko-Praskiej. To także I piątek miesiąca. Zachęcamy do Spowiedzi i Komunii wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Po Mszy wieczornej adoracja do godz. 20.00. W tym dniu Ks. Proboszcz będzie odwiedzał swoich chorych od godz. 9.00.
 6. Także w piątek, 4 maja, o 16.00, dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 216, będą miały swoją Spowiedź, jak również o godz. 12.00 próbę przed Komunią. Pierwsza Komunia Święta dla Szkoły Podstawowej nr 216 odbędzie się w niedzielę, 6 maja, na Mszy o godz. 10.00. Prosimy wiernych, aby wyjątkowo w tym dniu, tę Mszę udostępnili dla dzieci i ich rodzin.
 7. Ks. Biskup Romuald Kamiński udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek, 4 maja, wszystkim Diecezjanom oraz Gościom, którzy w tym dniu będą przebywali na terenie Diecezji Warszawsko-Praskiej. Korzystając z dyspensy należy odmówić modlitwę w intencji Ojczyzny i Diecezji.
 8. W tym tygodniu I sobota miesiąca. O 7.00 Msza św. w intencji chorych, a od godz. 9.00 Ks. Arkadiusz udaje się z posługą sakramentalną do swoich chorych. O 18.00 Msza w intencji ofiarodawców i o błogosławieństwo w pracach przy kościele, a po niej adoracja do godz. 20.00.
 9. Za tydzień I niedziela miesiąca o godzinie 13.00 Msza święta w intencji zmarłych członków Kół Żywego Różańca, a po niej spotkanie dla Kółek Różańcowych w kościele. Zaś o godz. 17.30 nabożeństwo majowe.
 10. Dzieci z grupy, która będzie miała I Komunię 13 maja, zapraszamy na próbę w poniedziałek 7 i wtorek 8 maja od godz. 16.00 oraz w piątek 11 maja o 19.30 (także w piątek po próbie sprzątanie kościoła). Natomiast na Spowiedź zapraszamy w piątek 11 maja od godz. 16.00.
 11. Od 5 do 14 maja w naszym dekanacie będziemy gościć Matkę Bożą w wizerunku Pani Jasnogórskiej. W naszej parafii Matka Boża będzie przebywać od środy 9 maja do czwartku 10 maja. Nawiedzenie będzie poprzedzone przygotowaniem w formie rekolekcji, które potrwają od niedzieli 6 maja, od godz. 20.00, a następnie przez cały poniedziałek i wtorek. Matka Boża w kopii cudownego obrazu, przybędzie do nas w środę 9 maja. Rozpoczniemy przed kościołem o godz. 18.00 tzw. nabożeństwem oczekiwania, po przywitaniu obrazu odbędzie się Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bp Romualda Kamińskiego, o godz. 19.00. Potem przez całą noc i dzień będzie trwało modlitewne czuwanie. Szczegółowy program jest w „Dobrych Radach”. Matkę Bożą pożegnamy 10 maja, Mszą dziękczynną o godz. 17.00.
 12. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim za uświetnienie naszych parafialnych uroczystości odpustowych. Bóg zapłać wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie poczęstunku, dzięki czemu mogliśmy wspólnie świętować.
 13. Bóg zapłać za ofiary złożone na Kościół. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Zapowiedzi: Jan Bogusław Boroń, kawaler z par. tut. i Paulina Cieśla, panna z par. św. Małgorzaty w Chybicach (II).

 

Program Nawiedzenia Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego w naszej Parafii

Przygotowanie do Nawiedzenia od 6 do 8 maja 2018 (od niedzieli do wtorku)

Niedziela, 6 maja:

20.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu, połączona z modlitwą różańcową

21.00 - Apel Jasnogórski

Poniedziałek i Wtorek, 7, 8 maja:

7.00 - Msza św. parafialna bez specjalnej nauki

10.00 - Msza św. z nauką

19.00 - Msza św. z nauką

20.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu, połączona z modlitwą różańcową

21.00 - Apel Jasnogórski

Spowiedź podczas Mszy św. i wieczorem.

NAWIEDZENIE KOPII CUDOWNEGO OBRAZU JASNOGÓRSKIEGO PARAFIA MATKI BOŻEJ DOBREJ RADY W WARSZAWIE-MIEDZESZYNIE (9 – 10 MAJA 2018)

PROGRAM NAWIEDZENIA

Środa, 9 maja:

18.00 - Nabożeństwo Oczekiwania - w tym czasie odbędzie się majowe (gromadzimy się przed kościołem i stamtąd ruszamy procesyjnie do miejsca przywitania obrazu, czyli do ulicy Mozaikowej)

18.30 - Przyjęcie Obrazu na rogu ulic Szafirowej i Mozaikowej (potem procesja do kościoła)

19.00 - Uroczysta Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem J. E. Ks. Bp Romualda Kamińskiego

21.00 - Apel Jasnogórski i modlitewne czuwanie (przynosimy świece)

22.00 - 23.00 - Modlitewne czuwanie Scholi młodzieżowej, kandydatów do bierzmowania, młodzieży

23.00 - 24.00 - Modlitewne czuwanie Chóru parafialnego

24.00 - Msza św. dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych z aktem zawierzenia dzieci Matce Bożej. Modlitwa w intencji powołań i za powołanych z udziałem księży, którzy pracowali w naszej parafii lub z niej pochodzą.

Czwartek, 10 maja:

Całonocne czuwanie przed obrazem grup parafialnych i wszystkich chętnych, w godz. 2.00 - 6.30

2.00 - 3.00 - Lektorzy i Ministranci

3.00 - 4.00 - Szkoła Nowej Ewangelizacji

4.00 - 5.00 - Koła Różańcowe 

5.00 -  6.00 - Legion Maryi

6.30 - Godzinki ku czci NMP

7.00 - Msza święta parafialna

8.00 - 9.00 Kościół Domowy (czuwanie modlitewne)

9.00 - Różaniec: tajemnice bolesne w intencji ludzi uwikłanych, zniewolonych nałogami i odrzucających Pana Boga (prowadzą Kapłani)

10.00 - Msza święta dla chorych i starszych z Sakramentem Namaszczenia

11.00 - Różaniec: tajemnice chwalebne - modlitwa wdzięczności zmarłym za dar przekazanej wiary

12.00 - Msza św. dla rodzin z błogosławieństwem dzieci i matek w stanie błogosławionym

14.00 - Różaniec: tajemnice światła -  modlitwa w intencji chorych, cierpiących i tych którzy z różnych przyczyn nie mogli uczestniczyć w peregrynacji obrazu

15.00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia

16.00 - Różaniec: tajemnice radosne - modlitwa o trwałe owoce peregrynacji; połączony z majowym

17.00 - Msza św. dziękczynna i pożegnanie Obrazu Jasnogórskiego.

Drukuj