Ogłoszenia na niedzielę 12 listopada 2017

Ogłoszenia na XXXII Niedzielę Zwykłą – 12 listopada 2017 roku

 1. Dziś XXXII Niedziela Zwykła. Przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, stąd mamy zbiórkę do puszek na rzecz pomocy Kościołowi na Bliskim Wschodzie. O 11.30 Msza św. i spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.
 2. W poniedziałek wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.
 3. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznicowych.
 4. W środę od godz. 17.00 - 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. O godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej, a po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
 5. W czwartek wspomnienie NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia.
 6. W piątek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.
 7. W sobotę wspomnienie błogosławionej Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy. Natomiast o godz. 19.00 na plebanii konferencja przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.
 8. Za tydzień będziemy obchodzić Światowy Dzień Ubogich. Będziemy mieli również zbiórkę do puszek na Seminarium Duchowne naszej diecezji. W tym dniu wspominamy także 6. rocznicę święceń biskupich Biskupa Marka Solarczyka, pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo w intencji Ojczyzny za wstawiennictwem bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.
 9. Koła Żywego Różańca zapraszają do wspólnej modlitwy za zmarłych. Codziennie przez cały listopad o godz. 17.30 będzie w kościele odmawiany Różaniec w intencji zmarłych. Zachęcamy wszystkich, aby włączyli się do tej modlitwy.
 10. To już ostatnie dni kiedy możemy składać na wypominki: roczne (modlitwa w niedzielę przed sumą ok. godziny 12.40) i rocznicowe (Msza św. zbiorowa za zmarłych, przez cały rok, w każdy drugi wtorek miesiąca, o godz. 18.00). Kartki wypominkowe przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 11. Przymierzamy się do wymiany drzwi wejściowych w kościele, a z tym związana jest poprawa żywicy przed kościołem (woda wcieka do dolnego kościoła). Mamy już projekt docelowy drzwi, który będzie kosztował ok. 50 tysięcy zł. W związku z tym poszukujemy sponsorów na wykonanie tej inwestycji.
 12. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składana na kościół. Jak zwykle zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Drukuj