Ogłoszenia na niedzielę 22 października 2017

Ogłoszenia na XXIX Niedzielę Zwykłą – 22 października 2017 roku

 1. Dziś XXIX Niedziela Zwykła. Jest to także dzień liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II, papieża. Przeżywamy również Światowy Dzień Misyjny, pod hasłem: „Idźcie i głoście”, a w Kościele rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Mamy dzisiaj zbiórkę do puszek na rzecz misji.
 2. We wtorek o godz. 19.00 kolejne spotkanie biblijne w domu parafialnym.
 3. W środę od godz. 17.00 - 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. O 18.00 Nowenna do Matki Bożej, a po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
 4. W sobotę święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 5. Za tydzień w niedzielę o godz. 10.00 Msza św. imieninowa w intencji solenizantów miesiąca listopada. Bliskich do modlitwy możemy w zakrystii.
 6. Także za tydzień w niedzielę po wieczornej Mszy św. czyli około godz. 19.00 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, którzy w tym roku rozpoczęli swoje przygotowania do tego sakramentu. Spotkanie odbędzie się w domu parafialnym.
 7. Również w najbliższą niedzielę 29 października zapraszamy wszystkich serdecznie na Wawer Music Festiwal. Koncert, który odbędzie się w naszym kościele o godz. 17.00. W programie „Requiem d-moll KV 626” W. A. Mozarta. To niezwykłe wydarzenie kulturalne, którego nie można przegapić. Więcej szczegółów na plakatach. Z tej to przyczyny Rżaniec w tym dniu zostanie odmówiony po Mszy św. o godz. 10.00, zaś wieczorna Msza może rozpocząć się z małym opóźnieniem.
 8. W najbliższych dniach jest jeszcze kilka wolnych intencji mszalnych. Zachęcamy, aby zamawiać Msze święte.
 9. Zbliża się czas modlitw za zmarłych. Przypominamy, że w naszej parafii przyjmujemy: wypominki jednorazowe (modlitwa 1 i 2 listopada o 17.15 w kościele) roczne (modlitwa w niedzielę przed sumą tj. ok. 12.40), rocznicowe (Msza św. zbiorowa za zmarłych, przez cały rok, w każdy drugi wtorek miesiąca, o godz. 18.00). Kartki wypominkowe znajdują się w kruchcie kościoła i zakrystii. Pamiętajmy także o naszej osobistej modlitwie za zmarłych, która tak bardzo jest im potrzebna. Zatroszczmy się również o groby naszych bliskich i te groby, których już nikt nie odwiedza. Wystrzegajmy się także zabaw i pogańskich obrzędów (typu Halloween), które są niezgodne z nauczaniem Kościoła Katolickiego. W Uroczystość Wszystkich Świętych (1 listopada) Msze św. będą odprawiane o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i 18.00, zaś o godz. 17.15 w kościele nabożeństwo za zmarłych z czytaniem wypominek jednorazowych. We Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (2 listopada) Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Także w tym dniu o godz. 17.15 w kościele nabożeństwo za zmarłych z czytaniem wypominek jednorazowych.
 10. Zapraszamy na Różaniec: dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.30, zaś dla wszystkich w dni powszednie po Mszy św. wieczornej (czyli około 18.30), natomiast w niedzielę o godz. 17.15.
 11. Przymierzamy się do wymiany drzwi wejściowych w kościele, a z tym związana jest poprawa żywicy przed kościołem (woda wcieka do dolnego kościoła). Mamy już projekt docelowy drzwi, który będzie kosztował ok. 50 tysięcy zł. W związku z tym poszukujemy sponsorów na wykonanie tej inwestycji.
 12. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składana na kościół. Jak zwykle zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Drukuj