Ogłoszenia na niedzielę 1 października 2017

Ogłoszenia na XXVI Niedzielę Zwykłą – 1 października 2017 roku

 1. Dziś XXVI Niedziela Zwykła, a zarazem I niedziela miesiąca. O 13.00 Msza w intencji członków Kół Żywego Różańca, a po niej spotkanie dla Kół Różańcowych. Nabożeństwo różańcowe o 17.15 Na Mszę o 11.30 zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii, gdyż nastąpi rozdanie Różańców. Zgodnie z życzeniem naszego Biskupa mamy dzisiaj zbiórkę do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Meksyku. Więcej na ten temat w „Dobrych Radach”. Jest tam też informacja jak jeszcze możemy pomóc tym poszkodowanym.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Różaniec w naszej parafii będzie miał miejsce: dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o 17.30, zaś dla wszystkich w dni powszednie po Mszy św. wieczornej (czyli około 18.30), a w niedzielę o 17.15. Za odmówienie jednej części różańca w kościele lub w rodzinie można uzyskać odpust zupełny. Należy spełnić następujące warunki: pięć tajemnic odmówić w sposób ciągły, z modlitwą ustną połączyć rozważanie tajemnic, tajemnice muszą być zapowiadane (trzeba też być w stanie łaski uświęcającej, pomodlić się w intencjach Papieża, nie mieć przywiązania do grzechu).
 3. W poniedziałek wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. O godz. 7.00 Msza św. w intencji czcicieli Matki Bożej Szkaplerznej.
 4. We wtorek święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
 5. W środę wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Od 17.00 - 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. O 18.00 Nowenna do Matki Bożej, a po niej Msza św.
 6. W czwartek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy. To także I czwartek miesiąca. O godz. 7.00 Msza św. w intencji powołań.
 7. Mamy także I piątek miesiąca. W tym dniu Ks. Proboszcz odwiedzi swoich chorych. Wyjątkowo także w tym dniu ks. Arkadiusz odwiedzi swoich chorych od godz. 8.30 (zamiast w I sobotę). Po Mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.
 8. W sobotę wspomnienie NMP Różańcowej. To także I sobota miesiąca. O 7.00 Msza św. w intencji chorych, a o 18.00 w intencji ofiarodawców i o Boże błogosławieństwo w pracach przy kościele. Po wieczornej Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.
 9. Również za tydzień w sobotę grupa z naszej parafii wyrusza na granicę wschodnią, do Tokar, aby modlić się Różańcem w intencji naszej Ojczyzny, w ramach inicjatywy „Różaniec do granic”. Zbiórka przy kościele o godz. 6.45. (wyjazd o 7.00). Prosimy o dokonywanie wpłat wszystkich, którzy się zapisali, gdyż jest kilka osób oczekujących na liście rezerwowej.
 10. Za tydzień w niedzielę ofiary z tacy będą przeznaczone na Dom Świętej Siostry Faustyny w Ostrówku.
 11. Pragniemy poinformować, że w sobotę 7 października w Katedrze Warszawsko-Praskiej czterech ministrantów z naszej parafii zostanie promowanych na lektorów przez Ks. Bp Marka Solarczyka. Są to: Dariusz i Piotr Sądej, Kacper Szczęsny, Michał Krzemiński i Marcin Sierota-Żyłkowski. Natomiast jeden zostanie ceremoniarzem - Gustaw Daczkowski. Zaś w niedzielę 8 października na Mszy o 11.30 pięciu chłopców zostanie promowanych na ministrantów: Paweł Atamaniuk, Miłosz i Tymoteusz Bernhard, Szymon Ogrodnik, Filip Klimek. Polecamy ich modlitwie wszystkich parafian.
 12. Serdecznie podziękowanie dla naszej Parafianki Pani Jadwigi Pius, za wykonanie pięknego wieńca dożynkowego. Dziękujemy także wszystkim sponsorom, darczyńcom i organizatorom, którzy włączyli się w przygotowanie naszego dożynkowego spotkania. Bóg zapłać.
 13. Wszystkich chętnych do prenumeraty „Oremusa” na przyszły rok prosimy o zapisywanie się w zakrystii u Ks. Arkadiusza (koszt rocznej prenumeraty wynosi 70 zł 40 gr; nowa prenumerata rusza od listopada 2017 i trwa do października 2018).
 14. Bóg zapłać za ofiary składana na kościół. Jak zwykle zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 

Drukuj