Ogłoszenia na niedzielę 24 września 2017

Ogłoszenia na XXV Niedzielę Zwykłą – 24 września 2017 roku

 1. Dziś XXV Niedziela Zwykła. O godz. 10.00 Msza św. imieninowa w intencji solenizantów miesiąca września. Zaś o godz. 11.30 Msza św. dożynkowa, a po Niej zapraszamy do wspólnego biesiadowania na placu przy kościele. Na godzinę 11.30 zapraszamy również rodziców i dzieci, które chcą przyjąć I Komunię Świętą w naszej parafii. Po Mszy odbędzie się spotkanie organizacyjne w kościele.
 2. Rozpoczynamy w tym roku nowe przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Sprawa dotyczy młodzieży z III klasy gimnazjum i I ponadgimnazjalnej. Spotkanie informacyjne dla rodziców i kandydatów dzisiaj w kościele po Mszy św. o godz. 18.00.
 3. Kontynuujemy zbieranie podpisów w kruchcie kościoła pod obywatelskim projektem ustawy „#ZATRZYMAJABORCJE”. Można się tam też zapoznać z tym projektem ustawy. Inicjatywa ma na celu wyeliminowanie z polskiego prawa eugenicznej przesłanki aborcyjnej. Inicjatywę popiera Episkopat Polski. Prosimy o staranne wypełnianie danych i własnoręczny podpis, inaczej deklaracja będzie nie ważna.
 4. W poniedziałek wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera, patrona Warszawy.
 5. Po wakacjach kontynuujemy nasze spotkania biblijne. Na pierwsze powakacyjne spotkanie biblijne zapraszamy we wtorek o godz. 19.00, do domu parafialnego.
 6. W środę wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera. Od 17.00 - 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. O 18.00 Nowenna do Matki Bożej, a po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
 7. W czwartek wspomnienie świętego Wacława, męczennika.
 8. W piątek święto Rocznicy Poświecenia Bazylki Katedralnej w Warszawie-Pradze.
 9. W sobotę wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.
 10. Za tydzień I niedziela miesiąca. O godz. 13.00 Msza św. w intencji członków Kół Żywego Różańca, a po niej spotkanie dla Kół Różańcowych w kościele. O godzinie 17.15 Różaniec.
 11. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Różaniec w naszej parafii będzie miał miejsce: dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o 17.30, zaś dla wszystkich w dni powszednie po Mszy św. wieczornej (czyli około 18.30), a w niedzielę o 17.15. Za odmówienie jednej części różańca w kościele lub w rodzinie można uzyskać odpust zupełny. Należy spełnić następujące warunki: pięć tajemnic odmówić w sposób ciągły, z modlitwą ustną połączyć rozważanie tajemnic, tajemnice muszą być zapowiadane (trzeba też być w stanie łaski uświęcającej, pomodlić się w intencjach Papieża, nie mieć przywiązania do grzechu).
 12. Zapraszamy dzieci do naszej parafialnej scholi dziecięcej. Próby śpiewu w każdą niedzielę o godz. 10.00, na plebanii.
 13. Prosimy o dokonywanie wpłat wszystkich, którzy zapisali się na inicjatywę „Różaniec do granic”. Koszt 40 zł. Przypominamy, wyjazd 7 października, o godz. 7.00 spod kościoła. Zapisy na wyjazd są już zakończone, ewentualnie można zapisać się na listę rezerwową.
 14. Wszystkich chętnych do prenumeraty „Oremusa” na przyszły rok prosimy o zapisywanie się w zakrystii u Ks. Arkadiusza (koszt rocznej prenumeraty wynosi 70 zł 40 gr; nowa prenumerata rusza od listopada 2017 i trwa do października 2018).
 15. Zapraszamy na zajęcia usprawniająco-rehabilitacyjne z dyplomowaną rehabilitantką fizjoterapeutką. Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek od godz. 9.00-10.00. Zapraszamy osoby 60+ (zajęcia są nieodpłatne).
 16. Przymierzamy się do wymiany drzwi wejściowych w kościele, a z tym związana jest poprawa żywicy przed kościołem (woda wcieka do dolnego kościoła). Mamy już projekt docelowy drzwi, który będzie kosztował około 50 tysięcy złotych. W związku z tym poszukujemy sponsorów na wykonanie tej inwestycji.
 17. Bóg zapłać za ofiary składana na kościół oraz na prace z nim związane. Jak zwykle zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Drukuj