Ogłoszenia na niedzielę 17 września 2017

Ogłoszenia na XXIV Niedzielę Zwykłą – 17 września 2017 roku

 1. Dziś XXIV Niedziela Zwykła. Przeżywamy Dzień środków oddziaływania społecznego. Rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Mamy także 78. rocznicę napaści sowieckiej na Polskę (17 września 1939). Gościmy w naszej parafii Ks. Zbigniewa Bigdę, misjonarza z Kazachstanu, który głosi do nas słowo Boże.
 2. Dziś w kruchcie kościoła zbieramy także podpisy pod obywatelskim projektem ustawy „#ZATRZYMAJABORCJE”. Można się tam też zapoznać z tym projektem ustawy. Inicjatywa ma na celu wyeliminowanie z polskiego prawa eugenicznej przesłanki aborcyjnej. Inicjatywę popiera Episkopat Polski.
 3. W poniedziałek święto świętego Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski, a także polskiej młodzieży.
 4. We wtorek po Mszy wieczornej nabożeństwo w intencji Ojczyzny za wstawiennictwem bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.
 5. W środę wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy. Od godz. 17.00 - 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. O godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej, a po niej Msza św.
 6. W czwartek święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
 7. W sobotę wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.
 8. Zapraszamy dzieci do naszej parafialnej scholi dziecięcej. Próby śpiewu w każdą niedzielę o godz. 10.00, na plebanii.
 9. Za tydzień w niedzielę zapraszamy rodziców i dzieci na spotkanie informacyjne odnośnie I Komunii Świętej. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 11.30, a potem spotkanie organizacyjne.
 10. Rozpoczynamy w tym roku nowe przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Sprawa dotyczy młodzieży z III klasy gimnazjum i I ponadgimnazjalnej. Spotkanie informacyjne dla rodziców i kandydatów za tydzień w niedzielę 24 września, w kościele po Mszy św. o 18.00.
 11. Jak co roku zapraszamy wszystkich Parafian na dożynkowe spotkanie rodzin, w najbliższą niedzielę 24 września. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 11.30, a potem zapraszamy do wspólnego biesiadowania na placu przy kościele. Panie zachęcamy do przygotowania potraw i ciast na stół biesiadny.
 12. Za tydzień w niedzielę o godz. 10.00 Msza św. imieninowa w intencji solenizantów miesiąca września. Bliskich do modlitwy możemy zgłaszać w zakrystii.
 13. Wszystkich, którzy zapisali się na pielgrzymkę do Gietrzwałdu prosimy o dokonanie wpłat w kiosku parafialnym. Ponieważ jest więcej chętnych niż miejsc, zadecyduje kolejność wpłat. Koszt 60 zł. Wyjazd 30 września, o godz. 5.00 spod kościoła. Kontakt w sprawie pielgrzymki - Zofia Rakoczy, tel. 606 828 135.
 14. Prosimy także o dokonywanie wpłat wszystkich, którzy zapisali się na „Różaniec do granic”. Koszt 40 zł. Przypominamy, wyjazd 7 października, o godz. 7.00 spod kościoła.
 15. Zapraszamy na zajęcia usprawniająco-rehabilitacyjne z dyplomowaną rehabilitantką fizjoterapeutką. Zajęcia będą odbywały się w każdy poniedziałek od godz. 9.00-10.00. Wyjątkowo w tym tygodniu na zajęcia zapraszamy we wtorek na godz. 9.00. Zapraszamy osoby 60+ (zajęcia są nieodpłatne).
 16. Serdecznie zapraszamy na debatę poświęconą bezpieczeństwu w osiedlu Miedzeszyn dnia 21 września, o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej nr 216 przy ul. Wolnej 36/38. Spotkanie poprowadzi Komendant Komisariatu Policji Warszawa Wawer. Zaproszony został Burmistrz Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy.
 17. 1 W miniony czwartek Papież Franciszek mianował biskupem koadiutorem naszej diecezji Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Romualda Kamińskiego, dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji ełckiej. Będzie on wspomagał Abp Hosera w zarządzaniu diecezją, do czasu jego przejścia na emeryturę, po czym stanie się biskupem diecezji Warszawsko-Praskiej. Więcej na ten temat w „Dobrych Radach”, na s. 4.
 18. Przymierzamy się do wymiany drzwi wejściowych w kościele, a z tym związana jest poprawa żywicy przed kościołem (woda wcieka do dolnego kościoła). Mamy już projekt docelowy drzwi, który będzie kosztował około 50 tysięcy złotych. W związku z tym poszukujemy sponsorów na wykonanie tej inwestycji.
 19. Bóg zapłać za ofiary składana na kościół oraz na prace z nim związane. Jak zwykle zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Zapowiedzi: Michał Leopold Rakowski, kawaler z parafii św. Marii Magdaleny w Warszawie i Sylwia Zawadzka, panna z parafii tutejszej (II)

Drukuj