Ogłoszenia na niedzielę 13 sierpnia 2017

Ogłoszenia na XIX Niedzielę Zwykłą – 13 sierpnia 2017 roku

 1. Dziś XIX Niedziela Zwykła. O 17.15 nabożeństwo fatimskie z procesją wewnątrz kościoła.
 2. W poniedziałek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.
 3. We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia NMP, Matki Bożej Zwycięskiej, głównej Patronki Diecezji Warszawsko-Praskiej. W tym dniu przypada 97. rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 roku zwanej „Cudem nad Wisłą”. W tradycji nazywamy tę uroczystość dniem Matki Bożej Zielnej, stąd na każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów. Msze św. będą odprawiane o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. Główne uroczystości diecezjalne będą miały miejsce 14 sierpnia wieczorem w Konkatedrze na Kamionku oraz 15 sierpnia na cmentarzach w Ossowie i Radzyminie. Więcej szczegółów na temat tych obchodów, na stronie internetowej naszej diecezji: www.diecezja.waw.pl W Konkatedrze mieści się sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej, stąd udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy nawiedzą Konkatedrę i tam pobożnie odmówią „Ojcze nasz” oraz „Wierzę w Boga”. 15 sierpnia jest również dniem Święta Wojska Polskiego. Tego dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 1. W środę od godziny 17.00 - 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. O godzinie 18.00 Nowenna do Matki Bożej, a po niej Msza święta w intencjach nowennowych.
 2. W czwartek wspomnienie świętego Jacka, prezbitera.
 3. W sobotę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo w intencji Ojczyzny za wstawiennictwem bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.
 4. Za tydzień w niedzielę będziemy mieli zbiórkę do puszek na pomoc w odbudowie Katedry w Gorzowie Wielkopolskim. Podobnie jak w innych diecezjach w Polsce, także w Diecezji Warszawsko-Praskiej Ksiądz Arcybiskup Henryk Hoser SAC zarządził zbiórkę do puszek na rzecz pomocy w odbudowie i odrestaurowaniu Katedry Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej – świątyni pw. Wniebowzięcia NMP w Gorzowie Wielkopolskim, trawionej pożarem 1 lipca 2017
 5. Legion Maryi zaprasza 30 września na pielgrzymkę do Gietrzwałdu z okazji 140. rocznicy objawień Matki Bożej - jedynych w Polsce oficjalnie zatwierdzonych przez Kościół. Więcej szczegółów w najbliższym czasie.
 6. Wszystkim wypoczywającym życzymy dobrego odpoczynku i Bożego błogosławieństwa na ten czas. Przypominamy także, iż w kościele obowiązuje strój godny - odpowiedni do powagi i sacrum tego miejsca.
 7. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składana na kościół oraz na prace z nim związane.
 8. Jak zwykle zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest w niej wiele ciekawych świadectw i artykułów.

Zapowiedzi:

Jakub Cezary Wójcik, kawaler z parafii tutejszej oraz Monika Maria Ciechomska, panna z parafii świętych Apostołów Piotra i Pawła w Pęcicach (II).

Igor Mateusz Kondratowicz, kawaler z parafii tutejszej i Oliwia Słok, panna z parafii Wszystkich Świętych w Warszawie (I).

Drukuj