Ogłoszenia na niedzielę 18 czerwca 2017

Ogłoszenia na XI Niedzielę Zwykłą – czerwca 2017 roku

 1. Dziś XI Niedziela Zwykła. Mamy zbiórkę do puszek na stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów przed wakacjami.
 2. We wtorek o godz. 19.00 kolejne spotkanie biblijne w domu parafialnym.
 3. W środę wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. O godz. 10.00 Msza św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego dla szkoły prywatnej. Natomiast od 17.00 - 18.00 adoracja i możliwość spowiedzi. O godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej, a po niej Msza św.
 4. W ten czwartek na godz. 18.00 zapraszamy rodziców i dzieci ze szkół podstawowych oraz gimnazjalnych na Mszę dziękczynną kończącą rok szkolny. Zaś dla Liceum Msza odbędzie się w piątek 23 czerwca o 8.00. Zapraszamy na te wspólne dziękczynienia także rodziców oraz bliskich, a także nauczycieli. Pamiętajmy również o spowiedzi przed wakacjami.
 5. Trwa oktawa Bożego Ciała, którą zakończymy w czwartek uroczystą procesją dookoła kościoła. Zachęcamy wszystkich do udziału w niej. W oktawę czerwcowe jest połączone z Nieszporami i procesją eucharystyczną. W czwartek na koniec oktawy odbędzie się również obrzęd błogosławieństwa wianków.
 6. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to dzień modlitw o świętość kapłanów. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia „O Jezus najsłodszy”. Z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne.
 7. W sobotę uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. To dzień imienin Ks. Jana Gastołka, pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 8. Już w tą sobotę rozpoczynamy nasze parafialne kolonie w Stegnie. Na wypoczynek udaje się grupa 60 dzieci wraz z wychowawcami i ks. Arkadiuszem. Polecamy to dzieło modlitwie wszystkich wiernych. Dzieci i rodziców zapraszamy najpierw na Mszę o godz. 7.00, a po Niej pakowanie do autokaru i wyjazd o godz. 8.30. Powrót w poniedziałek 3 lipca ok. godz. 18.00.
 9. Za tydzień w niedzielę o 10.00 Msza św. imieninowa w intencji solenizantów miesiąca czerwca. Natomiast o 13.00 Ks. Tadeusz Łakomiec, pierwszy proboszcz naszej parafii, będzie odprawiał Mszę św. w 50-lecie swojego kapłaństwa. Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania tego złotego jubileuszu, a szczególnie grupy i wspólnoty parafialne, które Ks. Tadeusz zakładał i którymi się opiekował, m. in. Legion Maryi oraz ministrantów i lektorów.
 10. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w budowę ołtarzy na Boże Ciało. Rodzinie Gawryszewskich, Jerzemu Grabarczykowi, Pawłowi Kamińskiemu; Tomaszowi Zagórskiemu i Włodzimierzowi Zalewskiemu z synami; Szkole Nowej Ewangelizacji; Państwu Laskus, Rozbickim i Tobor. Składamy również serdeczne Bóg zapłać za złożone na ten cel ofiary. Dziękujemy wszystkim wiernym za udział w procesji, wspólną modlitwę i świadectwo wiary. Bóg zapłać wszystkim osobom, które przyczyniły się do ułożenia dywanu kwiatowego na Boże Ciało. Dziękujemy szczególnie Pani Alicji Sądej, pomysłodawczyni i koordynatorce tej akcji oraz wszystkim, którzy podarowali tuje i kwiaty oraz tym którzy je układali.
 1. Od lipca będzie obowiązywał w niedzielę wakacyjny porządek Mszy św. Tzn. będą odprawiane tylko cztery Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. W dni powszednie Msze bez zmian. Prosimy, aby w okresie wakacyjnym przystępować do spowiedzi przed Mszą św., zwłaszcza w dni powszednie, gdyż w czasie Jej trwania może to być niemożliwe.
 2. 28 czerwca przypada 9. rocznica ingresu Księdza Arcybiskupa Henryka Hosera SAC do Katedry Warszawsko-Praskiej, natomiast 14 lipca – dzień jego imienin. Z tych okazji w Katedrze, 28 czerwca o godz. 11.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza, pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich kapłanów i wiernych.
 3. Bóg zapłać za ofiary składana na kościół i na prace z nim związane. Jak zwykle zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dziś szczególnie polecamy Katolicki Dwumiesięcznik Ewangelizacyjny „Miłujcie się!”, a w nim wiele ciekawych świadectw i artykułów: 300-lecie koronacji obrazu MB Jasnogórskiej, cuda Matki Bożej, o ateizmie, miłości, czystości i inne.

Zapowiedzi: Sławomir Robert Dąbrowski, kawaler z par. MB Loretańskiej w Warszawie i Karolina Anna Wenegas Fernandez, panna z par. św. Jakuba w Warszawie (II). Daniel Aleksander Koczergo, kawaler z par. tut. i Katarzyna Łącz, panna z par. MB Nieustającej Pomocy w Warszawie (I).

Drukuj