Ogłoszenia na niedzielę 4 czerwca 2017

Ogłoszenia na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego – 4 czerwca 2017 r.

1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy ona okres wielkanocny, przypominamy o obowiązku Komunii Świętej wielkanocnej. Można uzyskać odpust zupełny za udział w śpiewie hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź” (warunki zwykłe uzyskania odpustu: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu, Komunia i modlitwa w intencjach Ojca Świętego). Także dziś I niedziela miesiąca. O 13.00 Msza w intencji Kół Różańcowych, a po niej spotkanie dla Kółek w kościele.
  2. Również dziś pod hasłem „Dziękujemy za chleb” obchodzimy X Święto Dziękczynienia. W trwającym w Kościele w Polsce Roku św. Brata Alberta jest to okazja do dziękczynienia za życie Świętego oraz za ludzi włączających się w dzieła charytatywne i posługę potrzebującym. Mamy dzisiaj zbiórkę do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
  3. Od poniedziałku kontynuujemy okres zwykły w Kościele. W tym dniu mamy święto NMP Matki Kościoła.
  4. W środę od godz. 17.00 - 18.00 adoracja i możliwość spowiedzi. O godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej, a po niej Msza św. w intencjach nowennowych.
  5. W czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  6. W sobotę wspomnienie błogosławionego Bogumiła, biskupa.
  7. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym dniu będziemy mieli zbiórkę do puszek na budowę ołtarzy, na Boże Ciało. Będziemy gościć także naszą diecezjalną internetową telewizję „Salve”, która przygotuje reportaż na temat naszej parafii.
  8. Przypominamy osobom, które zapisały się na kolonie z naszą parafią o składaniu kart kolonijnych i wpłatach na kolonie. Spotkanie dla rodziców w sprawie kolonii odbędzie się za tydzień w niedzielę 11 czerwca, po Mszy św. o godz. 11.30 w sali bł. Ks. Jerzego Popiełuszko.
  9. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe: w niedzielę o godz. 17.30, w dni powszednie po Mszy wieczornej (czyli ok. 18.30).
  10. W naszej parafii powstał pomysł zrobienia dywanu kwiatowego dla Jezusa Eucharystycznego w dniu Bożego Ciała. W związku z tą inicjatywą poszukiwani są ofiarodawcy tui w całości lub ich gałązek (np. z przycinki pielęgnacyjnej, z własnego ogrodu, szkółki drzewek etc.), które są niezbędne do ułożenia podłoża pod kwiaty w kościele. Osoby które mogłyby wesprzeć realizację tego pomysłu proszone są o kontakt: 796 171 412.
  11. W czwartek 15 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św. będą odprawiane o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. Procesja do czterech ołtarzy odbędzie się po Mszy św. o godz. 10.00. Przejdzie ona ulicami: Szafirową, Mozaikową, Przewodową i Patriotów z powrotem do kościoła.
  12. W związku z procesją Bożego Ciała zapraszamy lektorów i ministrantów na obowiązkową odprawę w tą środę 7 czerwca o godz. 19.15 w domu parafialnym. W związku z tym, w tym dniu nie będzie zbiórki dla młodszych ministrantów o 17.00.
  13. Zapraszamy również dziewczynki do posługi bielanki, a szczególnie komunijne i rocznicowe. Oddzielnej zbiórki dla bielanek nie będzie wystarczy, jak przyjdą 15 min. przed Mszą. Prosimy, aby dziewczynki były w białych strojach. Prosimy także o przynoszenie kwiatów do sypania dla bielanek.
  14. Zapraszamy na Marsz dla Życia i Rodziny, który odbędzie się w Warszawie za tydzień w niedzielę 11 czerwca, pod hasłem „Czas na rodzinę”. Początek o godz. 12.45 przed kościołem św. Aleksandra przy Placu Trzech Krzyży. Zakończenie na Placu Zamkowym. W trakcie marszu odbędzie się kwesta na Dom Samotnej Matki w Chyliczkach pod Warszawą, który prowadzą Siostry Matki Bożej Miłosierdzia. Więcej na stronie: www.marsz.org
  15. Biuro Pielgrzymkowe „Gabriel Mir” zaprasza na pielgrzymkę do Fatimy i innych słynnych sanktuariów europejskich, od 31 sierpnia do 10 września 2017. Szczegółowe informacje są podane w „Dobrych Radach” na str. 4.
  16. Zapraszam wszystkich diecezjan do wzięcia udziału w rekolekcjach „Jezus na Stadionie”, które obędą się 1 lipca 2017 roku na stadionie PGE Narodowy. Informacje i zapisy na stronie: www.JezusNaStadionie.pl.

Zapowiedzi: Alan Łukasz Czujkowski, kawaler z par. MB Zwycięskiej w Warszawie i Natalia Maria Ogienieska, panna z parafii tutejszej (I). Jacek Stanisław Kornacki, kawaler z parafii MB Różańcowej w Piasecznie i Monika Urszula Góralczyk, panna z parafii tutejszej (I).