Pięć lat w Miedzeszynie

Ksiądz Proboszcz Witold Gajda jest z nami piąty rok. Czas szybko mija. Pamiętamy dzień jego przyjazdu do Miedzeszyna. Wcześnie były wikariaty: w Lubochni, Kobyłce, Otwocku, Mińsku Mazowieckim, Warszawie, było pierwsze probostwo w Guzewie, a teraz drugie – u nas. 22 lata pracy kapłańskiej!
 
Mieszkańcy Guzewa przyjechali strażackim wozem na uroczystości objęcia nowej parafii. Żałowali swojego proboszcza, ale cóż, decyzja biskupa była wiążąca…
A nasza parafia, jest nie lada wyzwaniem. Tu jest budowa kościoła, mnóstwo pracy i zabiegów wokół tego. Ksiądz Witold z odwagą i zapałem przystąpił do dzieła. Efekty widać. Na pierwszy ogień poszły tynki, dach, oświetlenie, ogrzewanie podłogowe. Oddano do użytku sale kościelne. Posadzka z marmuru cieszy oczy. Jest gotowy projekt ołtarza głównego i bocznego. Budowa parafii trwa.
 
Tyle część materialna. Część duchowa to wyraźne uaktywnienie parafian, wspólnot, dzieci i młodzieży. Powstał chór dorosłych i schola. Bardzo prężnie działa Caritas. Było wiele koncertów, wieczorów patriotycznych, odczytów i spotkań z ciekawymi ludźmi.
 
Za to wszystko, w dniu imienin – DZIĘKUJEMY, za to co Ksiądz dla nas zrobił i co zrobi w przyszłości. Dziękujemy za optymizm, uśmiech i życzliwość, za modlitwy i posługę kapłańską. Zapewniamy o naszej wdzięczności, życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej Dobrej Rady.
 
Imię WITOLD oznacza „przewodzący ludowi”. Prosimy o to przewodzenie nam dalej! Wspólnie możemy wiele dobrego dokonać, ku chwale Boga, Kościoła i Ojczyzny.
 
Barbara Krzyżagórska