Byliśmy u Papieża!

Już po raz kolejny Służbie Liturgicznej Ołtarza, dzieciom i młodzieży z naszej parafii udało się wspólnie wyjechać na dwudniową majówkę. Tym razem byliśmy w miejscach związanych z życiem Karola Wojtyły. Sobota dla wszystkich uczestników zaczęła się bardzo wcześnie, bowiem wyjazd zaplanowany był na 6 rano. Ksiądz Proboszcz pobłogosławił wszystkich uczestników i chociaż lekko zaspani ruszyliśmy do Królewskiego Miasta.

W Krakowie byliśmy przed 12.00. Razem z przewodnikiem zwiedziliśmy Kościół Mariacki i Wawel. Każdy mógł dotknąć najsłynniejszego dzwonu w Polsce, legendarnego Zygmunta. Modliliśmy się przy grobach królów oraz odwiedziliśmy kryptę, w której pochowano Prezydenta RP – Lecha Kaczyńskiego i jego małżonkę Marię. Na zakończenie tej wyjątkowej lekcji historii odwiedziliśmy grotę smoka wawelskiego. Kolejnym punktem wyjazdu była niezapomniana wizyta w Parku Wodnym. Kiedy już się wysuszyliśmy i pozbieraliśmy mogliśmy jechać do Kalwarii Zebrzydowskiej. Tu mieliśmy zaplanowany obiad i nocleg. Kalwaryjskie Sanktuarium jest przepiękne. Wieczorem chętni wybrali się na dróżki. Przewodnikiem był Pan Adam. Noc w klasztorze upłynęła spokojnie.

 

W niedzielę rano udaliśmy się do oddalonych o 10 km Wadowic. Na miejscu zwiedziliśmy muzeum – replikę rodzinnego domu Papieża. Wszyscy z wielką uwagą oglądali pamiątki związane z osobą Karola Wojtyły. O godz. 10.30 uczestniczyliśmy we Mszy św. w kościele parafialnym. W tej świątyni Jan Paweł II był ochrzczony, tu przystępował do sakramentów, przez wiele lat był ministrantem, jako kilkuletni chłopiec płakał na pogrzebie swojej matki, a już jako Papież w tym miejscu opowiadał nam o swojej młodości. W czasie Eucharystii modliliśmy się za przyczyną Błogosławionego Jana Pawła II za cała naszą parafię. Po Mszy św. zjedliśmy obiad i wróciliśmy do Warszawy. Na miejscu byliśmy o godz. 21.30. Bardzo dziękujemy Księdzu Proboszczowi i wszystkim naszym Parafianom za dofinansowanie tego niezapomnianego dla nas wyjazdu (przyp. ofiary za sianko i wodę święconą). Bóg zapłać!

Ks. Darek