Teatr Glan w Miedzeszynie

Teatr GLAN, Grupa Ludzi Artystycznie Niewyżytych przedstawił w dniach 13, 14 i 15 czerwca w sali teatralnej w podziemiach Kościoła w Miedzeszynie trzy najczęściej grane spektakle. Były to: „Kochacze”, „Do widzenia, do jutra”, „Kiedy zamykam oczy”. „Do widzenia do jutra” i „Kiedy zamykam oczy” znane są już miedzeszyńskiej publiczności. „Kochacze”, pierwszy spektakl z prezentowanego „Tryptyku” , którego premiera miała miejsce w lutym 2006 r. to połączenie wielu różnych wątków miłosnych. W szafie dzieją się różne przypadki miłosne:

Papkin oświadcza się Klarze rozmawiając przez komórkę, a Klara wysyła mu krokodyla umieszczonego na desktopie laptopa, Romeo wspina się wysoko do mieszkającej na szafie Julii, Pani Dobrójska ze „Ślubów panieńskich” wyskakuje z szafy jak wulkan, pełna werwy i niechęci do otaczającego ją świata. Warto było przez trzy dni oglądać dokonania młodych artystów z „Glanu”. Grupa Glan to zdobywca wielu nagród i wyróżnień. Tylko w 2008 roku zdobyli: Grand Prix i nagrodę za reżyserię dla Julii Kotarskiej-Rekosz (za pomysł i wykorzystanie ruchu, słowa, muzyki i plastyki w spektaklu "Kiedy zamykam oczy") na Przeglądzie Młodzieżowych Zespołów Teatralnych "Teatralia 2008", I Nagrodę Publiczności (za spektakl "Kiedy zamykam oczy") przyznawaną przez Niezależne Forum Młodzieżowe na VII Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Niesfornych "Galimatias 2008" w Teresinie; Wyróżnienie za spektakl" Kiedy zamykam oczy" na VII Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Niesfornych "Galimatias 2008"; brązową Maskę i III miejsce na XII Festiwalu Teatrów Szkolnych "Maska 2008" w Chełmie za spektakl "Kiedy zamykam oczy"; Wyróżnienie na VII Warszawskim Festiwalu Młodzieżowej Twórczości Artystycznej "Asteriada" ("Kiedy zamykam oczy").