Sierpień 2009

 

SIERPIEŃ 2009
Od wielu już lat miesiąc sierpień w tradycjach i historii naszego narodu obchodzimy jako miesiąc maryjny; dwie wielkie uroczystości: Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Matki Boskiej Częstochowskiej oraz inne wspomnienia.
To miesiąc pielgrzymek na Jasną Górę i do innych Sanktuariów Maryjnych; dni wielkiej modlitwy różańcowej ( w czasie trwania pielgrzymki na Jasną Górę od 6 do 15 sierpnia codziennie o godz. 17.30 odmawiamy w kościele różaniec w intencji pielgrzymów).
To również miesiąc walk o niepodległość; 15 sierpnia 1920r. „Cud nad Wisłą”, 1 sierpnia 1944r. – Powstanie Warszawskie, (święto Wojska Polskiego)
Z inicjatywy Episkopatu Polski to także miesiąc trzeźwości- Kościół wzywa wszystkich wierzących do powstrzymania się od spożywania napojów alkoholowych.
To tez miesiąc wakacyjny – czas na wspaniałe przeżycia, poznawanie świata, odpoczynek, pogłębianie wiedzy i wiary.
Życzymy dobrego przeżycia tych dni!