Duchowa olimpiada

W sobotę, 13 września 2008 r. grupa młodzieży z naszej parafii wzięła udział w XVII Zlocie Młodzieży Diecezji Warszawsko-Praskiej, który odbył się w sanktuarium w Ossowie. Wiodącym tematem spotkania były słowa Św. Pawła: „Walcz w dobrych zawodach o wiarę, zdobądź życie wieczne, do niego zostałeś powołany” (2 Tm 4,12). Głównym punktem spotkania była Msza Święta, której przewodniczył Ks. Abp Henryk Hosser. Ks. Arcybiskup w wygłoszonej homilii tłumaczył młodym jak ważnym i delikatnym darem dla każdego człowieka jest wolność. Wyjaśniał, że Kościół stawiając wymagania nie chce człowiekowi ograniczyć jego wolności, ale chce pomóc mu ją zachować. Po Mszy Świętej wszyscy udali się na festyn, na którym można było wysłuchać koncertu zespołu „Porozumienie”, a także zjeść smaczną kiełbaskę z grilla. Zabawę utrudniała chłodna i deszczowa pogoda. Po południu, nieco zziębnięta ale zadowolona grupa wróciła do domu.