Na trzecią niedzielę zwykłą 21 stycznia 2024

1. Dziś Trzecia Niedziela Zwykła, w całym Kościele Powszechnym obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. Zachęcamy, aby w naszych domach sięgać do Pisma Świętego i je czytać jak najczęściej. Z racji trwających ferii dziś nie będzie spotkań dla bielanek, młodszych ministrantów i kandydatów na ministrantów.
 
2. Dziś nie będzie również spotkania dla kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
 
3. Kalendarz liturgiczny na ten tydzień: w środę wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła; w czwartek święto Nawrócenia Świętego Pawła, Apostoła; a w piątek wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.
 
4. Nasz chór parafialny zaprasza wszystkich parafian na koncert kolęd, który odbędzie się już w następną niedzielę, 28 stycznia po mszy świętej o godz. 10.00, oraz po mszy świętej o godz. 13.00. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.
 
5. W związku z wysokimi opłatami za ogrzewanie kościoła chcemy prosić naszych parafian o wsparcie finansowe. Ofiary na ten cel będziemy zbierali na tacę w następną niedzielę - 28 stycznia na wszystkich mszach świętych.
 
6. Od 27 grudnia rozpoczęliśmy w naszej parafii wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Szczegółowy plan kolędy dostępny jest na ostatniej stronie Gazetki Dobre Rady, oraz na stronie facebookowej naszej parafii.
 
7. Ze względu na kolędę kancelaria parafialna jest czynna w tygodniu tylko bezpośrednio po mszy św. wieczornej.
 
8. Ogłoszenie dotyczące zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Stowarzyszenie Dobrych inicjatyw Pro Missio i firma Green Office Ecologic prowadzą zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego: komputerów, drukarek, telefonów, monitorów, sprzętu RTV i AGD. Odzysk surowców pochodzących z demontażu zebranego sprzętu pozwoli zebrać środki finansowe dla wsparcia projektów misyjnych. Zużyty sprzęt można przynosić pod budynek naszej plebanii do wtorku 23 stycznia do godz. 15.00.
 
9. Dziękujemy za wszelkie ofiary przeznaczone na funkcjonowanie naszego kościoła, zarówno te złożone na tacę, jak i te przelane na konto parafialne.
 
10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie tygodników: Idziemy, Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
 
KOLĘDA 2024
 
Poniedziałek 22 stycznia od godz. 16.30
ulica Ciepielowska blok nr 5
ulica Ciepielowska blok nr 13
 
Wtorek 23 stycznia od godz. 16.30
ulica Włókiennicza domy wolnostojące bez bloków
ulica Halna
 
Środa 24 stycznia od godz. 16.30
ulica Włókiennicza blok 51
ulica Włókiennicza blok 53
 
Czwartek 25 stycznia od godz. 16.30
ulica Włókiennicza blok 55
ulica Prasowa
 
Piątek 26 stycznia od godz. 16.30
ulica Brodnicka
ulica Deptak
ulica Tuberozy

Drukuj