Felietony

Książka do jedzenia

Bóg ciebie kocha. Ty Jego też. A czy znasz historię waszej miłości? Jak to było? Jaki był początek?
Dowiesz się tego wszystkiego z Książki, która być może leży na twojej półce, ale… jest rzadko otwierana. Może babcia, może rodzice ci kiedyś kupili, może też próbowali czytać. Z niej dowiesz się, że Bóg stworzył Wszechświat, a więc „wszystko”. Jedną z planet, niewielką kulę z morzami, lądami, rybami, zwierzętami, zaludnił istotami, które kocha tak mocno, że… aż tego nie rozumiemy. Te istoty – to ja i ty. „Wszystko” – genialnie zaprojektował, wymyślił, upiększył tylko dla nas i dał nam w posiadanie. I dodał nam do tego całkowitą wolność, wolną wolę.

Czytaj dalej

Droga Krzyżowa - Miedzeszyn 2012

Kolejny raz przeszliśmy ulicami naszego osiedla, aby przeżyć Mękę Pańską rozważając i podejmując refleksję na temat wielkopostnego rachunku sumienia.

Czytaj dalej

Pięć lat w Miedzeszynie

Ksiądz Proboszcz Witold Gajda jest z nami piąty rok. Czas szybko mija. Pamiętamy dzień jego przyjazdu do Miedzeszyna. Wcześnie były wikariaty: w Lubochni, Kobyłce, Otwocku, Mińsku Mazowieckim, Warszawie, było pierwsze probostwo w Guzewie, a teraz drugie – u nas. 22 lata pracy kapłańskiej!

Czytaj dalej

Święci na trudne czasy

Mamy październik. Miesiąc różańca, Maryi i miesiąc papieski. 9-tego, 16-tego i 22-tego wspominany jest Jan Paweł II. Przed oczami znowu stają wydarzenia z roku 1978. Tę datę pamiętamy jak bitwę pod Grunwaldem w 1410 roku lub chrzest Polski w 966 roku.

Czytaj dalej

We wrześniu chodzimy do Loretto

W niedzielę 11 września 2011 roku po raz trzeci udaliśmy się na uroczystości odpustowe do Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Loretto k/ Wyszkowa. W tym roku nasza pielgrzymka liczyła ok. 140 osób. O godz. 7.00 wszyscy zebraliśmy się w kościele parafialnym, gdzie Ksiądz Proboszcz udzielił nam błogosławieństwa i poświęcił nowy znak pielgrzymkowy wykonany przez Pana Dariusza Sekułę.

Czytaj dalej