Ogłoszenia na niedzielę - 12 czerwca 2022 r.

Uroczystość Najświętszej Trójcy 12 czerwca 2022 roku

1. Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy. Po każdej mszy świętej błogosławimy pojazdy mechaniczne - samochody, motory, skutery, hulajnogi itp. O godz. 11.00 spotkanie dla wszystkich dziewczyn które chciałby zostać bielankami. A na mszy św. o godz. 11.30 dwunastu chłopców zostanie uroczyście włączonych do grona ministrantów. Polecamy tych chłopców i ich rodziny modlitwie całej naszej wspólnoty parafialnej. O godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe.

2. Zapraszamy na drugie w tym roku nabożeństwo fatimskie połączone z procesją, które zostanie odprawione w poniedziałek po mszy św. o godz. 18.00.

3. Zapraszamy wszystkich parafian na nabożeństwa czerwcowe. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w dni powszednie od poniedziałku do soboty po mszy św. wieczornej, natomiast w niedziele o godz. 17.30. W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa nabożeństwo czerwcowe zostanie odprawione w trakcie procesji między ołtarzami.

4. Kalendarz liturgiczny na ten tydzień: w poniedziałek wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła, we wtorek wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika, natomiast w piątek wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

5. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W naszej parafii msze święte o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. Po mszy św. o godz. 10.00 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy, która w tym roku będzie szła ulicą Szafirową, Mozaikową, Przewodową i Patriotów. Prosimy o udekorowanie domów i ogrodzeń na trasie procesji. Prosimy również o przynoszenie płatków kwiatów, zarówno żywych, jak i suszonych, które będziemy sypali podczas procesji. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy będą pobożnie uczestniczyć w procesji eucharystycznej.

6. W piątek, sobotę i niedzielę zapraszamy po mszy świętej wieczornej na procesję eucharystyczną wokół kościoła. Prosimy o włączenie się w organizację tej procesji zespoły parafialne - lektorów, ministrantów, bielanki, Koła Żywego Różańca, Legion Maryi i chór parafialny.

7. Jeszcze tylko dzisiaj przyjmujemy zapisy na I Wawerski Turniej Piłkarski w Piłkarzyki Stołowe, który odbędzie się w sobotę 18 czerwca od godz. 10.00 w naszej parafii. Zaproszenie skierowane jest przede wszystkim do dzieci, młodzieży i dorosłych należących do przykościelnych grup parafialnych. Uczestnicy mogą wziąć udział w turnieju w jednej z czterech kategorii: ojcowie z synami, matki z córkami, chłopcy w wieku 9-14 lat i chłopcy w wieku 15-19 lat. Szczegółowe informacje na plakatach, a zapisy w zakrystii.

8. W następną niedzielę po wszystkich mszach świętych będziemy zbierali ofiary do puszek na stypendia dla księży studiujących za granicą. Również w następną niedzielę o godz. 19.00 kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Spotkanie odbędzie się w kościele, a obecność na nim jest obowiązkowa. Tego dnia po mszy św. wieczornej odprawimy krótkie nabożeństwo w intencji naszej Ojczyzny.

9. Cieszymy się, że po kilku latach udało się reaktywować grupę bielanek w naszej parafii. Dziękujemy pani Edycie Romańskiej, panu Jackowi Pawlikowskiemu, Przemysławowi Kałowskiemu i księdzu Andrzejowi za pomalowanie salki bielańskiej i trud związany w powstaniem tej grupy.

10. Do sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się: Wiktoria Kalbarczyk, panna z parafii tutejszej i Adrian Pełka, kawaler z parafii św. Alojzego Orione w Warszawie. Jest to zapowiedź pierwsza.

11. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby funkcjonowania naszego kościoła, zarówno te złożone na tacę, jak i te przelane na konto parafialne.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie tygodników: Idziemy, Gościa Niedzielnego i Niedzieli.


Redakcja Ks. Andrzej.

Drukuj