Ogłoszenia na niedzielę - 27 marca 2022 r.

Ogłoszenia na Czwartą Niedzielę Wielkiego Postu 27 marca 2022

1. Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu. Niedzielą tą rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ks. Henryk Kalinowski, kapłan Diecezji Drohiczyńskiej. Szczegółowy plan rekolekcji dostępny jest na stronie facebookowej i internetowej naszej parafii, na ostatniej stronie gazetki Dobre Rady, jak również na plakatach.

2. Dziś po mszy świętej o godz. 10.00 nabożeństwo Gorzkich Żali z procesją eucharystyczną wewnątrz kościoła. O godz. 11.00 kolejne spotkanie dla kandydatów na ministrantów.

3. Również dziś można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Duchowa Adopcja jest to modlitwa za nienarodzone, znane tylko Bogu dziecko, którego życie jest zagrożone przez aborcję. Polega na codziennym odmówieniu jednej dziesiątki różańca w intencji jego uratowania oraz krótkiej modlitwy za jego rodziców. Modlitwa trwa przez 9 miesięcy, tyle ile dziecko przebywa pod sercem matki. Rocznie z powodu aborcji ginie na świecie ponad 50 milionów nienarodzonych dzieci. Każdy z nas może uratować jedno z nich przez wytrwałą modlitwę. Osoby podejmujące Duchową Adopcję doświadczają wielu łask Bożych. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło obrony życia. W naszej parafii do Duchowej Adopcji można przystąpić dziś na mszach św. o godz. 8.00 i 18.00.

4. Od dzisiejszej niedzieli zbieramy produkty spożywcze na paczki dla najuboższych spośród naszych parafian. Produkty można przynosić przez cały tydzień poczynając od dnia dzisiejszego i wkładać je do kosza, który znajduje się w kruchcie kościoła.

5. Od I Niedzieli Wielkiego Postu w naszym sklepiku parafialnym dostępne są wielkanocne świece Caritas. Dochód ze sprzedaży tych świec zostanie przeznaczony na pomoc najuboższym Polakom.

6. Przypominamy o adoracji Najświętszego Sakramentu w każdą środę od godz. 17.00 do godz. 18.00. Po adoracji zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która rozpoczyna się o godz. 18.00. Intencje kierowane przez pośrednictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy można wrzucać do skrzynki, która jest zawieszona na ścianie po prawej stronie kościoła.

7. W piątek I piątek miesiąca. Spowiedź tego dnia rano przed mszą św., a po południu od godz. 17.15. Tego dnia również odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o zgłaszanie adresów chorych w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

8. W piątek zapraszamy na drogi krzyżowe: 17.15 droga krzyżowa dla dzieci, a po mszy świętej wieczornej, około godz. 18.45 droga krzyżowa dla dorosłych.

9. W piątek po drodze krzyżowej dla dorosłych, czyli około godz. 19.30 niezwykły koncert pasyjny pt. Golgota Jasnogórska oparty na poemacie Ernesta Brylla w wykonaniu Joanny Lewandowskiej i Marcina Stycznia, jednych z najpopularniejszych artystów z kręgu piosenki poetyckiej. Wstęp wolny, a szczegóły na plakacie.

10. W najbliższą sobotę I sobota miesiąca. Poranna msza św. w intencji chorych, a o godz. 18.00 w intencji ofiarodawców, z prośbą o Boże błogosławieństwo w dalszych pracach przy kościele. Po wieczornej mszy św. nabożeństwo pierwszosobotnie.

11. W sobotę o godz. 19.00 konferencja przedchrzcielna dla wszystkich rodziców i chrzestnych w budynku parafialnym.

12. Przypominamy o nabożeństwie Gorzkich Żali, które w naszej parafii jest odprawiane w każdą niedzielę po mszy świętej o godz. 10.00.

13. Organizowane są seanse zamknięte filmu pt. Cud Guadalupe w stacji Falenica. Terminy seansów: 4 kwietnia godz. 15.30 i 20.30; 5 kwietnia godz. 18.00. Cena biletu 16 zł. Zapisy pod numerem telefonu: 790 421 191.

14. Rusza nowy cykl warsztatów opierający się na programie 12 kroków łączący psychoterapię z pracą nad rozwojem psychicznym i duchowym osoby. Tytuł tych warsztatów to Wreszcie Żyć, a odbywają się one w parafii ojców Pallotynów w Otwocku.

15. Prosimy wiernych o przynoszenie materiałów potrzebnych do wykonania palemek na Niedzielę Palmową tj.: bukszpanu, borówek, bazi, zielonych gałązek itp. Materiały te można składać w kruchcie kościoła lub przy wejściu na plebanię. Jednocześnie poszukujemy chętnych wolontariuszy do wspólnego wykonywania palm. Zapisy u księży.

16. Po dwuletniej przerwie wracamy do organizowania Drogi Krzyżowej ulicami Miedzeszyna. Droga taka wyruszy w piątek, 8 kwietnia o godz. 19.30 z parafii Dobrego Pasterza do naszego kościoła.

17. Zachęcamy do modlitwy o pokój na Ukrainie. W naszej parafii każdego dnia po mszy św. wieczornej odmawiamy wspólnie różaniec święty w tej intencji.

18. Środowiskowe Ognisko Wychowawcze TPD Wawer przy XXV LO im. Józefa Wybickiego zaprasza wszystkie dzieci, nie tylko w wieku licealnym, na świetlicę która jest otwarta od poniedziałku do piątku w godz. 12.00—18.00 przy ulicy Halnej 20 w Warszawie.

19. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie tygodników: Idziemy, Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

20. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby funkcjonowania naszego kościoła, zarówno te złożone na tacę, jak i te przelane na konto parafialne.

Redakcja Ks. Andrzej

PLAN REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH
27—30 MARCA 2022

Niedziela 27 marca 2022 r.
8.00—msza św. z nauką dla wszystkich
10.00—msza św. z nauką dla wszystkich
11.00—Gorzkie Żale z procesją eucharystyczną wewnątrz kościoła
11.00—msza św. z nauką dla dzieci
13.00—msza św. z nauką dla wszystkich
18.00—msza św. z nauką dla młodzieży

Poniedziałek 28 marca 2022 r.
8.00—nabożeństwo Słowa Bożego dla młodzieży licealnej
9.00—nauka dla dzieci klas I – III Szkoły Podstawowej
10.00—msza św. z nauką dla wszystkich
11.15—nauka dla dzieci klas IV – VIII Szkoła Podstawowej i Ośrodka wychowawczego