Ogłoszenia na niedzielę - 2 stycznia 2022 r.

Ogłoszenia na II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim 2 stycznia 2022 roku

1. W czwartek, 6 stycznia będziemy obchodzili Uroczystość Objawienia Pańskiego, w Polsce potocznie zwaną Uroczystością Trzech Króli. Tego dnia msze św. według porządku niedzielnego. Na każdej mszy św. będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia kredy i kadzidła, które następnie będzie można zabrać ze sobą i oznaczyć nią drzwi naszych domów. Taca zbierana tego dnia będzie przeznaczona na misje.

2. W piątek, I piątek miesiąca. Tego dnia w godzinach porannych księża odwiedzą chorych. Spowiedź rano przed mszą św. i po południu od godz. 17.15.

3. W sobotę 8 stycznia o godz. 18.00 zapraszamy na nowennę do św. Charbela i błogosławieństwo jego relikwiami.
 
4. Nasz chór parafialny zaprasza wszystkich parafian na koncert kolęd, który odbędzie się w niedzielę 16 stycznia po mszy św. o godz. 10.00.
 
5. Jeszcze tylko w dzisiejszą niedzielę ministranci i lektorzy w kruchcie kościoła rozprowadzają kalendarze na rok 2022. Wśród kalendarzy m.in. kalendarze z intencją papieską na każdy miesiąc, kalendarze z krajobrazami, bukietami kwiatów, przepisami, zwierzętami i wiele innych. Dochód zostanie przeznaczony na fundusz ministrancki.

6. Dziś o godz. 11.00 kolejne spotkanie dla kandydatów na ministrantów.

7. W Kościele powszechnym rozpoczął się Synod o Synodalności. Ojciec Święty Franciszek poprosił cały Kościół, aby podjął drogę wsłuchania się w głos wszystkich wierzących. Każdy z nas jest zaproszony do wzięcia udziału w tym historycznym wydarzeniu. W naszej parafii został powołany Zespół Synodalny, który będzie miał na celu propagowanie i koordynowanie prac związanych z przebiegiem Synodu. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w ankiecie synodalnej i rzetelne jej wypełnienie.
8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie tygodnia Idziemy, Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

9. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła, zarówno te złożone na tacę, jak i przelane na konto parafialne.

10. Przypominamy o konieczności zakrywania ust i nosa w przestrzeni kościoła.

redakcja Ks. Andrzej

Drukuj