Ogłoszenia na niedzielę - 26 grudnia 2021 r.

Ogłoszenia na Święto Świętej Rodziny 26 grudnia 2021 roku


1. Dziś Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Zachęcamy w sposób szczególny do modlitwy w intencji rodzin. A na mszy świętej o godz. 10.00 zapraszamy wszystkie małżeństwa do uroczystego odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na budowę nowych świątyń w naszej diecezji.

2. Wszystkim naszym parafianom, ale także odwiedzającym ich gościom życzymy, aby nowonarodzony Zbawiciel wniósł do ich życia dużo radości i światła koniecznego do postępowania Jego drogą. Niech obdarzy Wasze rodziny swoim pokojem i niech Wam błogosławi.

3. Dziękujemy wszystkim tym, którzy poświęcili swój czas i środki, abyśmy wszyscy mogli cieszyć się tymi świętami: panu Ryszardowi Rutkowskiemu za choinki; wspólnocie Szkoła Nowej Ewangelizacji, Jakubowi Gałązce i Przemkowi Kałowskiemu za ubieranie choinek i dekorowanie kościoła; paniom Danucie Kolenkiewicz, Barbarze Gąsiorowskiej, Jadwidze Pius, Małgorzacie i Kai za wykonanie ozdób choinkowych na szydełku, Oliwi i Bartłomiejowi Kosmal z dziećmi, Pawłowi Pietrzak, Annie i Darkowi Sekuła za przygotowanie i ubieranie szopki bożonarodzeniowej, panu Pawłowi Kamińskiemu i jego firmie za wydrukowanie zaproszeń kolędowych, pani Ewie Rybakowskiej za przygotowanie paczek dla potrzebujących, chórowi parafialnemu i liturgicznej służbie ołtarza za uświetnienie tegorocznej pasterki.
 
4. Ministranci i lektorzy w kruchcie kościoła rozprowadzają kalendarze na rok 2022. Wśród kalendarzy m.in. kalendarze z intencją papieską na każdy miesiąc, kalendarze z krajobrazami, bukietami kwiatów, przepisami, zwierzętami i wiele innych. Dochód zostanie przeznaczony na fundusz ministrancki.

5. Kalendarz liturgiczny na ten tydzień: jutro, w poniedziałek przypada święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty, we wtorek święto Świętych Młodzianków, męczenników.

6. W piątek, 31 grudnia mszą św. o godz. 18.00 podziękujemy Bogu za kończący się rok kalendarzowy 2021. Z racji przypadającego w piątek ostatniego dnia roku kalendarzowego Biskup Diecezji Warszawsko-Praskiej udziela wszystkim przebywającym na terenie Diecezji dyspensy od piątkowego postu. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy w kościele, lub kaplicy pobożnie będą uczestniczyć w uroczystym śpiewie albo recytacji hymnu Ciebie, Boga wysławiamy, dla podziękowania za dobrodziejstwa otrzymane w ciągu całego roku.

7. W sobotę, 1 stycznia przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Pokoju, a Kościół wspomina nadanie Najświętszego Imienia Jezus. W naszej parafii msze święte tego dnia według porządku niedzielnego. Na mszy św. o godz. 8.00 będziemy modlili się za chorych z naszej parafii, a na mszy św. o godz. 18.00 za ofiarodawców i prosili o Boże błogosławieństwo w pracach przy budowie kościoła. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy tego dnia w kościele, lub kaplicy pobożnie będą uczestniczyć w uroczystym śpiewie albo recytacji hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź, celem uproszenia Bożej opieki na cały rok.

8. W Kościele powszechnym rozpoczął się Synod o Synodalności. Ojciec Święty Franciszek poprosił cały Kościół, aby podjął drogę wsłuchania się w głos wszystkich wierzących. Każdy z nas jest zaproszony do wzięcia udziału w tym historycznym wydarzeniu. W naszej parafii został powołany Zespół Synodalny, który będzie miał na celu propagowanie i koordynowanie prac związanych z przebiegiem Synodu. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w ankiecie synodalnej i rzetelne jej wypełnienie.

9. Informacja dotycząca tegorocznej kolędy. W związku z obostrzeniami związanymi z Covid 19 i obawami niektórych z nas w tym roku kolęda w naszej parafii będzie tylko i wyłącznie na wyraźne zaproszenie danej rodziny/osoby. Zaproszenia w formie papierowej znajdują się na stoliku w kruchcie kościoła, jak również zostaną dostarczone do skrzynek pocztowych naszych mieszkańców. Zaproszenie należy czytelnie wypełnić i przynieś z powrotem z kościoła do dnia 2 stycznia 2022 roku włącznie. Po zebraniu wszystkich zaproszeń ustalimy porządek kolędy według poszczególnych ulic i podamy jej plan na stronie internetowej, w ogłoszeniach i gazetce Dobre Rady. Kolędę rozpoczniemy po Nowym Roku.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie tygodnia Idziemy, Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

11. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła, zarówno te złożone na tacę, jak i przelane na konto parafialne.


redakcja Ks. Andrzej

Drukuj