Ogłoszenia na niedzielę - 4 kwietnia 2021 r.

Ogłoszenia na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego - 4 kwietnia 2021 roku

1. Dziś Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, rozpoczynająca okres Wielkanocy trwający 50 dni do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Na Mszy o godz. 13:00 będziemy modlić się w intencji członków Żywego Różańca.

2. W Wielki Piątek rozpoczęliśmy nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Nabożeństwo sprawujemy codziennie, również dzisiaj, po Mszy św. wieczornej (do soboty włącznie).

3. Osiem początkowych dni okresu Wielkanocy stanowi Oktawę Wielkanocy. Obchodzi się je jako uroczystości Pańskie. Trwa ona od Niedzieli Zmartwychwstania do Niedzieli Miłosierdzia. Z tej racji w piątek można spożywać pokarmy mięsne.

4. Jutro drugi dzień świąt. Msze wg. porządku niedzielnego. Ofiary z tacy przeznaczone będą na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Po Mszy wieczornej nowenna do Miłosierdzia Bożego.

5. W środę adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi od godz. 17:00, następnie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00.

6. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Ofiary z tacy będą przeznaczone na dzieła charytatywne Caritas w naszej Diecezji. Rozpocznie się „Tydzień Miłosierdzia”. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy w tym dniu, odmówią Koronkę do Bożego Miłosierdzia w kościele lub w kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu, wystawionego lub przechowywanego w tabernakulum. Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmówimy w naszym kościele o godz. 15:00.

7. W kruchcie kościoła możemy zaopatrzyć się w darmowe maseczki dostarczone przez urząd dzielnicy.

8. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania do świąt i uroczystości Triduum Paschalnego. Państwo Kosmal i Sekuła za przygotowanie ciemnicy i grobu Pańskiego, p. Joannie za dekorację kwiatową ołtarza i grobu, Służbie Liturgicznej Ołtarza i ks. Arkadiuszowi za przygotowanie liturgii i p. organiście za oprawę muzyczną.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

10. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła, zarówno te złożone na tacę, jak i przelane na konto parafialne.

11. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni kościoła.

redakcja Ks. Arkadiusz

Drukuj